Ekran Kartının Marka ve Modeli Nasıl Öğrenilir ?

Bilgisayarınızda bulunan ve en önemli iç donanım parçalarından olan Ekran Kartının Marka ve Modeli Nasıl Öğrenilir biliyormusunuz ?

PC’nizdeki ekran kartı marka ve modeli ile diğer özelliklerinizi herhangi bir yardımcı program kurmadan kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

PC’nizin ekran kartına ait bilgileri görmek ona göre driver kurmak için RAM, marka veya teknik özelliklerini görmek için aşağıdaki işlemleri yaparak soruna çözüm bulabilirsiniz.

Ekran Kartının Marka ve Modeli Nasıl Öğrenilir ?

Windows 10 ya da 7/8’de denetim masasından nelere bakabileceğinize göz atalım.

1- Başlat > Denetim Masası > Görüntü sekmesine gelin

2- Sol Menüden “Görüntü Ayarlarını Değiştir” butonuna tıklayın.

3- Sağ alt alandan “Gelişmiş ayarlar” butonuna tıklayın.

Karşınıza aşağıdaki resim çıkacak

Ekran Kartının Marka ve Modeli Nasıl Öğrenilir

Bu alandan ekran kartınızın bağdaştırıcı özellikleri, driver, monitör ayarları ve renk yönetimi gibi birçok işlemi önizleyebilir veya düzenleyebilirsiniz.

Ekran Kartında Bellek Veriyolu, GPU Boost, PCI Express, PhysX Nedir?

Ekran kartı satın alacağınız zaman pek çok terim karşınıza çıkar. Grafik İşlemcisi, Bellek, Slot, Chipseti, Bağlantı Portları, Minimum Güç Kaynağı (PSU), Soğutma gibi pek çok teknik bilgi yer alır.

Ekran kartları çok sayıda teknik detay ve büyük sayılarla ifade edilen özellikleriyle kafanızı karıştırabilir. Bu makalemizde erkan kartlarındaki teknik ayrıntılara değineceğiz. Tüm detayları dikkatli okursanız satın almadan önce fikir sahibi olabilir ve kendiniz için en iyi ürünü satın alabilirsiniz.

Konuya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca Ekran Kartı Nasıl Değiştirilir?  öğrenmek için burayı, Ekran kartı sıcaklığı nasıl kontrol edilir öğrenmek için burayı, Paylaşımlı – paylaşımsız ekran kartı nedir? öğrenmek içinde burayı tıklayabilirsiniz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.