Daha Önce Bağlandığınız WI-FI Şifreleri Nasıl Bulunur?

Daha Önce Bağlandığınız WI-FI Şifreleri Nasıl Bulunur

Artık hemen her yerde, wi-fi alanları mevcut. Gittiğimiz bir kafe de, parklarda veya bir arkadaşımızın evinde. Bilgisayarlarımızı bir çok wi-fi’ye bağlıyoruz. Birikerek çoğalan wi-fi şifrelerini akılda tutmak zor, hatırlamak daha da zor olabilir. Ama bu eski şifreleri öğrenmenin bir yolu mevcut.

Unutulan Wi fi şifreleri nasıl bulunur?

Windows Komut İstemi her zamanki gibi burada da yardımımıza koşuyor. Başlat menüsünde yer alan arama kutucuğuna cmd yazarak Komut istemini açıyoruz. Sağ klik yapıp yönetici olarak çalıştır demek her zaman işleri biraz daha kolaylaştırır. Açılan komut istemi sayfasına netsh wlan show profiles yazarak Enter’a bastığınızda size yukarı resimde gösterildiği gibi daha önce bağlandığınız wi fi oturumlarının listesini sunacaktır.

İkinci aşamada bu profillerde şifresini öğrenmek istediğiniz profil adını yine aynı komut penceresine netsh wlan show profile name=Profil-adı key=clear yazarak o profile ait alt resimde gösterildiği gibi güvenlik anahtarı dahil bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Burada kırmızı yazılı Profil-adı kısmına öğrenmek istediğiniz profilin adını yazınız.

wifi2

Kaynak: viO

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.