Asus Zenfone 2 İncelemesi ve Fiyatı

Asus, Zenfone serisi ile sektöre damgasını vurmayı ve ülkemizde de bu yönde ses getirmeyi başardı. Zenfone 2 ise, bu noktada başarının devamının sağlanması açısından büyük önem taşıyor. Asus Zenfone, 2, 5.5″ büyüklüğünde bir cihaz olup, 1080p çözünürlükteki IPS ekranına da sahip.

Asus, geçmiş yıllarda piyasaya sürdüğü Zenfone’larda olduğu gibi,çok büyük kenarlara da yer vermemiş. Bu şekilde cihaz, LG G2 ve G3 modellerine de benzemiş. Ekranın ön bölümde büyük yer kaplaması, diğer yandan da arka bölümdeki tuşlar, LG’den esinlenmeyi gözler önüne seriyor. Öte yandan ekran, Gorilla Glass 3 ile korunuyor.

Zenfone 2, 2 GB RAM, 16GB depolama alanı ve 1.8 GHz Atom işlemci ve 4GB RAM, 64GB depolama alanı ve 2.3 GHz Atom işlemci olmak üzere 2 model şeklinde piyasaya sürülmüş durumda. 3000 mAh batarya, MicroSD kart yuvası, 13 MP arka ve 5 MP ön kamera özellikleri de telefona ait.

Telefon fiyatı, Zenfone 6’ya benzer şekilde, 800 liralarda olacak gibi duruyor.

Asus her ne kadar çok uygun fiyatlara telefon üretse de, kullanıcıların ilk 3 – 4 aylık dönemde sahip olduğu cihaz kaynaklı problemler, akıllarda soru işaretlerine neden oluyor. Bu nedenle de, ülkemizde Zenfone 2 çıkıp da aradan biraz zaman geçmesi lazım gidip almak için, ki iyice emin olalım.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

5 Yanıt

  1. Fiyatı çok uygun bir telefon akıllı telefona çok para vermek istemeyenler için yapılmış bir seri

  2. Baya güzel telefon fiyat performans bakımından rakiplerinden bir adım önde olduğunu düşünüyorum

  3. hoga 3g dedi ki:

    Çok sağlam telefon orta sınıf telefonlar arsında ilk 3 de bence

  4. Teşekkürler bu telefonlar kullanıcı dostu fiyatlar açısından

  5. Fixplant dedi ki:

    teşekkürler inceleme için bu telefondan almayı düşünüyordum ben de

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.