Android Rehberini iPhone’a Aktarma

Android telefonlardan iPhone’lara geçiş sırasında kullanıcıların yapmak istediği ilk şey rehberi aktarmak olacaktır. Bu yazımızda Android Rehberini iPhone’a Aktarma işleminin nasıl yapılacağını detaylı olarak anlatıyoruz.

Android telefonlardan iPhone’lara geçiş her zaman sorun olmuştur. Geçiş sırasında mutlaka ufak tefek veri kayıpları yaşanabiliyor. Hatta bu kayıpların olmaması için Apple bir geçiş rehberi hazırlamıştı. Bu rehberde verilerin kayıpsız şekilde iPhone’lara aktarılmasından bahsediliyor fakat yine de her şeyi almak mümkün olmuyor. Kullanıcıların en çok merak ettiği “Rehber nasıl aktarılır?Android Rehberini iPhone’a Aktarma sorusuna ise biz cevap verelim.

Android Rehberini iPhone’a Aktarma

Android’den iPhone’a Hızlı Rehber Aktarma Yöntemi

Eğer bir Android telefona sahipseniz uygulama indirmek için zaten bir Google hesabı da kullanıyorsunuzdur. Şimdi bu hesabın yeteneklerini kullanarak hızlıca rehber aktarma yöntemine bakalım.

Android cihazınızda ayarlardan “Hesaplar” sekmesine girerek ve Google hesabınızın detaylarına ulaşın. Burada eğer etkin değilse kişiler senkronizasyonunu etkin hale getirin ve 1-2 dk kadar kişilerin senkronize olmasını bekleyin. Buradaki işlemi tamamladıktan sonra iPhone’a geçerek Ayarlar > Posta, Rehber, Takvim yolunu izleyin. Burada “Hesap Ekle” seçeneğini kullanarak Google hesabınızla oturum açın. Oturum açarken rehber  seçeneğini etkinleştirdiğinizden emin olun. Oturum açıldığı zaman rehberiniz otomatik olarak indirilecek.

Yukarıdaki yöntemde bazen kayıplar yaşanabiliyor. Eğer kayıp yaşarsanız aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

“Hesap Ekle” seçeneğine girdiğiniz zaman karşınıza gelen ekranda “Diğer(Other)” ile devam edin. Daha sonra “CardDAV Hesabı Ekle” seçeneğine dokunun ve karşınıza gelen formu aşağıdaki gibi doldurun.

  • sunucu: google.com
  • kullanıcı adı: Google hesabınızda kullandığınız kullanıcı adı
  • Parola: Google hesabının parolası
  • Açıklama: Boş bırakılabilir

Bilgileri doldurduktan sonra “ileri” diyerek devam edin ve rehberin seçili olduğunu kontrol edin. Herşey doğru bir şekilde yapıldıysa iPhone’dan rehbere giriş yapın ve kişileriniz otomatik olarak kayıpsız bir şekilde yüklenecektir.

Android’den iPhone’a Kolay Rehber Aktarma Yöntemi

Rehber aktarımlarının en kolay ve garanti yöntemi SIM kartı kullanmaktır. Eğer her iki telefonda da aynı boyutta SIM kartı çalışıyorsa kişilerinizi basit bir şekilde aktarabilirsiniz.

Bunun için ilk olarak Android cihazınızda kişilerinizi SIM karta taşıyın. Ardından SIM kartı iPhone’a takarak ayarlardan “Posta, Rehber, Takvim”seçeneğine erişin. Bu menü altında bulunan “Import SIM Contacts (Kişileri SIM karttan aktar)” seçeneğine dokunarak aktarım işlemini başlatabilirsiniz.

Android’den iPhone’a Uygulama İle Rehber Aktarma Yöntemi

Telefonlarda yaptığımız işlerde 3.taraf uygulamalar her zaman yardımımıza koşuyor. Rehber taşıma işlemi için de kullanılabilen bu uygulamlar tam bir hayat kurtarıcı olduğu söylenebilir.

Rehberinizi telefonlar arasında taşımak için “Copy My Data” uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile aynı zamanda diğer verilerinizi de aktarmanız mümkün. Uygulama basit bir şekilde sizi yönlendirerek verilerinizi sorunsuz bir şekilde taşımanıza imkan sağlıyor.

iPhone Rehberini Sim Karta Aktarma

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir