Alcatel Idol 4 Özellikleri ve Fiyatı

Uygun fiyatı, gözalıcı tasarımı ve VR sanal gözlük hediyesi ile piyasaya çıkan Alcatel Idol 4 Özellikleri ve Fiyatı

 

Alcatel Idol 4 kutu içeriği

Alcatel Idol 4, kutu içeriği konusunda en farklı modellerin başında geliyor. Telefonun kutusu başlı başına bir VR gözlük. Buna ek olarak kutu içeriğinden kullanım kılavuzları, sarj adaptörü, data kablosu, kulaklık ve koruma kılıfı çıkıyor.

Alcatel Idol 4 özellikleri

Alcatel Idol 4 akıllı telefon, metal ve cam malzemenin kullanıldığı oldukça şık bir tasarıma sahip. Özellikle yandan bakıldığı zaman ortaya çıkan simetrik görüntü etkileyici bir görünüm sunuyor. 135 gram ağırlığa sahip olan telefonun dört kanallı hoparlör tasarımı ise sesin her yönden net bir şekilde duyulmasını sağlıyor.

Arka kısmındaki cam yapı da telefonu şık gösteriyor ancak yapısı nedeniyle bir miktar parmak izi bıraktığını da belirtmemiz gerekiyor. Buna ek olarak sağ tarafta öze fonksiyonlar atanan “boom” tuşu, ilk etapta güç tuşu muamelesi görebilir ancak kısa sürede alışıp, bu butonu verimli bir kısayol tuşu olarak kullanabilirsiniz.

Qualcomm‘un Snapdragon 617 işlemcisinden gücünü alacak olan Alcatel Idol 4, 3 GB RAM, 16 GB dahili hafıza ve hafıza kartı gibi donanım özellikleriyle geliyor.

5.2 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğünde LTPS IPS ekran ile gelen Alcatel Idol 4, kamera tarafında da iddialı. f/2.0 diyafram değerine sahip 13 Megapiksel çözünürlüğünde ana kameraya, 8 Megapiksel çözünürlüğünde ve LED flaşla desteklenen ön kamera eşlik ediyor.

2 tane 3.6W  hoparlöre sahip olan telefon, tasarımdaki ince düşünce ile sesi tüm yönlere aktarabiliyor. Arayüzde yapılan bir eklenti ise telefonu ne şekilde tutarsanız tutun, konuşma sırasında sesin daima üstte kalan hoparlörde duyulmasına imkan sağlamakta.

X8 LTE modem, Bluetooth 4.2 ve Wifi 802.11AC desteği gibi güncel bağlantıları destekleyen IDOL 4, ayrıca HiFi ses kalitesiyle de dikkat çekiyor. Cihazın üzerinde 2 tane 3.7 watt gücünde hoparlör bulunuyor.

IDOL 4’ün bataryası ise 2610 mAh. Ayrıca hızlı şarj desteğinin de bulunduğunu hatırlatalım.

Alcatel Idol 4 artıları

Şık tasarım
VR gözlük ile sunulması
Stereo hoparlör deneyimi ve 3.6W ses çıkışı
Ön ve arka kamera performansı
Sistem yükü az olan arayüz

Alcatel Idol 4 eksileri

Dahili hafızası 32 GB olabilirdi

Alcatel Idol 4 Fiyatı

VR gözlük hediyesi ile satışa sunulan Alcatel Idol 4 ün  Fiyat 1099 TL olarak belirlenmiştir.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir