Akıllı Televizyon Alırken Dikkat Edeceğiniz 7 Şey

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Evinize yeni bir televizyon alacaksanız aklınızı kurcalayan pek çok detay vardır. Akıllı Televizyon Alırken Dikkat Edeceğiniz 7 Şey ‘i sizler için derledik.

Teknoloji hızlı ilerliyor ki şaşırmaya fırsat bulamadan kullanıp benimsiyoruz ve daha iyisini,daha yenisini bekliyoruz.Neredeyse hepimizin evinde bulunan ve tüm dünyadaki en yaygın teknolojik cihazların başında gelen televizyonlar da bu sürecin en iyi örneklerinden.Özellikle geniş ekranlı,hayatımıza LED,LCD ve plazma televizyonların girmesiyle hızlanan gelişim süreci,yalnızca televizyon yayınlarını takip etmemize yarayan cihazlar olmaktan çıktı.

Öyle ki artık televizyonlarımızla tüm video ve müzik arşivimizi oynatabilme imkanının yanı sıra internette gezebiliyoruz, yüklediğimiz uygulamalarla sosyal medyayı kullanıyoruz,görüntülü sohbetler yapabiliyoruz.
Bu saydıklarımızın kontrolünü de uzaktan kumandalar yerine akıllı telefonlarımızdan ve tabletlerimizdende yapabiliyoruz.Üstelik daha yolun çok başındayız.

Akıllı Televizyon satın almaya niyetliyseniz eger alacağınız iyi bir televizyon,i nternet üzerinden yapılabilen güncellemelerle çok uzun yıllar sorunsuz ve keyifli bir kullanım vadediyor.

Akıllı Televizyon Alırken Dikkat Edeceğiniz 7 Şey

Doğru seçim yapabilmek için bilgi sahibi olmak şart.Elbette akıllı televizyon tercihi yaparken de dikkat etmeniz gereken şeyler var. İşte Akıllı Televizyon Alırken Dikkat Edeceğiniz 7 Şey !

Bunların birçoğu kişisel tercihlere göre önemli veya önemsiz olarak kabul edilebilir.Önce bunlara kısaca değinmekte fayda var.

1:İNTERNET BAĞLANTISI

Olmazsa olmaz diyebileceğimiz akıllı televizyonların en temel özelliği internet bağlantısı..Marka ve modele göre değişiklikler söz konusu kendine akıllı diyen tüm televizyonlarda en azından bir Ethernet girişi mevcut.Giriş haricinde bu ufak boyutlu USB Wi-Fi adaptörü olan veya dahili Wi-Fi bağlantısına sahip seçenekler de var.Bu noktada tercihe etki eden en önemli şey Televizyonun bulunduğu yer.

2:FORMAT DESTEĞİ VE HARİCİ MEDYA

SD kartlar ve USB bellekler gibi harici medyaların üzerinden oynatılan bir diğer önemlide konu format desteği.Tüm markalar neredeyse popüler ses ve görüntü formatlarının tümünü destekliyor.Fark yaratan burada ikinci konu altyazı ve dil desteği oluyor.Bazı modeller altyazının boyutunu,konumunu hatta senkronunu bile ayarlamanıza olanak veriyor.Şayet elinizdeki içeriği USB’ye atıp televizyondan izlemek gibi bir niyetiniz varsa bu konu oldukça önemli.

3:İNTERNET TARAYICI

“Televizyonumu İnternete girmek için de kullanayım”diyorsanız üzerinde internet tarayıcısı bulunan bir model bakmanız gereklidir.İnternet tarayıcısında reklam engelleyici bile bulunuyor,kimi televizyonlarda.Artık o noktalara varmış durumda anlayacağınız.Eksiksiz bir internet konforu için aranan özelliklerden biri Adobe Flash desteği.

4:UYGULAMA VE MAĞAZALARI

Tüm akıllı televizyonların kendilerine özel kullanıcı arayüzleri ve uygulama içerikleri bulunuyor.Bunların arasından tercihlerinize göre kişisel seçim yapmanız yine yararınıza olacaktır.Her gün sıkça ziyaret ettiğimiz zengin uygulama mağazalarından web sitelerinin ve servislerin uygulamaları indirilebiliyor.

5:SOSYAL MEDYA

O denli hayatımızın içindeki “Facebook ve Twitter” her yerde bir akış görmek istiyoruz.Televizyon üreticileri bu yoğun ilginin farkında ve televizyonlarında sosyal servislere erişim sunmakta.Hatta bazı televizyonlar,televizyon yayınlarının yanında”Twitter ve Facebook” akışlarınızı bile gösteriyor.

6: iOS VE ANDROID UYGULAMALARI

Elinizden düşürmediğiniz akıllı telefon ve tabletlerinizle uzaktan kumanda yerine televizyonunuzu yönetmek istiyorsanız,televizyonlara özel uygulamaları kullanmanız gerekli..Uzaktan kumandaların yapabildiği her şeyin yanı sıra dokunmatik ekranların sunduğu avantajla farklı işlevleri de yerine bu uygulamalar getirebiliyor.Kullanmanın oldukça zevkli bu uygulamaların olduğunu da söyleyebiliriz.

7:ÖNEMLİ DİĞER NOKTALAR

Televizyon yayınlarını kaydedebilme DLNA,USB sabit disklere,Skype üzerinden görüşme görüntülü yapabilmek için haricen kamera takabilme ve USB klavye kullanabilmek dikkat etmeniz gereken şeylerden.Son olarakta bir uyarı yapalım.

Satın aldığınız akıllı televizyonun kurulumundan sonra ilk iş internet bağlantısını sağlayıp televizyonun yazılım güncellemelerini yapınız.Fabrikadan çıkışından akıllı televizyonların evinize gelişine kadar geçen zamanda uygulama sayısını artıran ve çeşitli hataları düzelten birçok güncelleme gelmiş olabiliyor.Bu nedenle güncellemeler çok önemlidir.

Smart TV Kanal Kurulumu Nasıl Yapılır

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.