Akıllı Telefon Hafızasını Temizleme Yöntemleri

Akıllı telefonunuzun depolama alanı dolmuş olabilir. Bu problemi ufak ama etkili yöntemlerle bir nebze de olsa aşabilmek mümkün. İşte Akıllı Telefon Hafızasını Temizleme Yöntemleri!

Günümüzde akıllı telefonların depolama kapasiteleri artmış olsa da, yetersiz depolama alanı hala pek çok kullanıcı için sorun olmaya devam ediyor. Hafıza beklenmedik bir anda dolunca yeni fotoğraf çekmek, müzik listeleri oluşturmak ve dahasını yapmak imkansız hale geliyor.

Bu yüzden sizler için bir liste hazırladık. Listemizde telefonunuzda yer açmak için ufak ipuçları bulabileceksiniz. Sonuçta filmleri, dizileri silerek geniş alanlar yaratabileceğinizi siz zaten biliyorsunuz.

Akıllı Telefon Hafızasını Temizleme Yöntemleri

Önbelleğe alınmış haritaları silin

16-09/05/google-maps-onbellek-temizleme.jpg

Sık olarak geziyorsunuz ve bu sebeple de telefonunuzun harita hafızası giderek fazlalaştı mı? Tabii ki bu hoş bir şey ama hafıza doluyken akıllı telefonunuzda yüzlerce harita tutmak pek akıllıca olmayabilir.

Bu çözümü otomatik olarak çevrimdışı önbellek tutan Apple Maps‘te kullanamasanız da, Google Maps ve diğerlerinde deneme şansınız var. Google Maps‘te ana menüden çevrimdışı bölgeler kısmına girin, istediğiniz bölgeye dokunun ve ardından silin.

Bunun gelecekte tekrar etmesini istemiyorsanız da, çevrimdışı bölgelerin 30 gün sonra kendilerini otomatik olarak silmesini aynı menüden ayarlayabilirsiniz. Emin olun faydasını da göreceksiniz.

Diğer sayfaya geçmek için “Sonraki” yazısına tıklayın

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. video izle dedi ki:

    En sinir olduğum durumdur bu hafızanın şiştikçe şişmesi. Önbelleğe aldığı geçici dosyaları hemen kaldırması gerek bu tür sistemlerin neden şunu çözmüyorlarda donanımlara yükleniyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir