2016’nın En Çok Kazanan 15 Sporcusu

Bu yazımızda manşetlerden düşmeyen, şampiyonluklar kazanan 2016’nın En Çok Kazanan 15 Sporcusu ‘nu listeleyeceğiz.

Başlıklardan düşmeyen ve şampiyonalar kazanan profesyonel sporcular, sadece yarışan ve performanslar sergileyen yarışmacılardan çok daha fazlasını temsil ediyorlar. En nihayetinde her biri dünya çapında büyük bir şöhrete kavuşmuş insanlar. Milyonlar tarafından izleniyorlar. Bazıları seviliyor bazıları ise sevilmiyorlar. Ancak yine de milyon dolarlık servetleriyle özenilen bir hayat yaşıyorlar.

2016’nın En Çok Kazanan 15 Sporcusu

Başarılı bir sporcunun hayatında dikkat çeken şeyler yalnızca düzen, şöhret, hırs değildir. Sporcuların en çok imrenilen özelliklerinden biri de kazandıkları paralar. Dünyaya mal olmuş başarılı sporcular işlerinin yanı sıra kazandıkları astronomik rakamlarla da adlarından bahsettiriyorlar. 2016 yılında dünyanın en çok para kazanan sporcularının kimler olduklarını merak ediyor musunuz?

1 – Cristiano Ronaldo

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları

Portekizli futbolcunun maaşı yıllık 56 milyon dolar ve yıllık toplam kazancı 88 milyon doları buluyor. 31 yaşındaki futbolcu Madrid’de yaşıyor, bekar ve bir çocuk babası. 200 milyona ulaşan takipçileri sayesinde sosyal medyanın en ünlü sporcusu. Aynı zamanda 3 defa FIFA tarafından yılın futbolcusu seçildi.

2 – Lionel Messi

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları

Arjantinli futbolcunun maaşı yıllık 53.4 milyon dolar. Sporcu toplam 81.4 milyon dolar kazanıyor ve 2016 yılında dünyada en çok kazanan ikinci futbolcu. FIFA tarafından 5 defa yılın futbolcusu seçildi. Messi bekar ve bir çocuk babası.

3 – LeBron James

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları

31 yaşındaki Amerikalı basketbolcu yıllık 232 milyon dolar maaş alıyor ve yıllık toplam geliri 72.2 milyon doları buluyor. Evli ve 3 çocuk babası olan LeBron James, Cleveland takımına 42 yıl sonra şampiyonluk kazandırmasıyla spor tarihine geçti.

4 – Roger Federer

35 yaşındaki İsviçreli tenisçi 7.8 milyon dolar maaş alıyor ve toplam kazancı yıllık 67.8 milyon dolar. Evli ve dört çocuk babası olan Federer, 18 yıllık spor yaşamında yaklaşık 100 milyon dolarlık para ödülü kazandı.

5 – Kevin Durant

22 yaşındaki Amerikalı basketbolcu 20.2 milyon dolar maaş alıyor ve toplam kazancı 56.2 milyon dolar. Nike’la yaptığı 300 milyon dolarlık sponsorluk anlaşması sporcunun kariyerinin en büyük maddi getirisi olarak biliniyor.

6 – Novak Djokovic

Yıllık 55.8 milyon dolar kazanan Sırp tenisçi, evli ve bir çocuk babası. 2015 yılında bir sezonda 20 milyon dolardan fazla para ödülü kazanan sporcu, tenis tarihinde sezonluk para ödülü rekorunu kırdı.

7 – Cam Newton

27 yaşındaki Amerikan futbolu oyuncusu Newton, bekar ve bir çocuk babası. Amerikalı futbolcu yıllık 53.1 milyon dolar kazanıyor ve en çok kazanan Amerikan futbolu oyuncusu olarak biliniyor.

8 – Phil Mickelson

46 yaşındaki Amerikalı golfcü evli ve 3 çocuk babası. Dünyanın en çok kazanan golfcüsünün yıllık geliri 52.9 milyon doları buluyor.

9 – Jordan Spieth

23 yaşındaki Amerikalı golfcü yıllık 52.8 milyon dolarlık kazancıyla listeye üst sıralardan girebilen en genç sporcu.

10 – Kobe Bryant

38 yaşındaki Amerikalı basketbolcu evli ve iki çocuk babası. Kobe yıllık 50 milyon dolar kazanıyor.

11 – Lewis Hamilton

31 yaşındaki yarış pilotu yıllık 46 milyon dolar kazanıyor. Sporcunun üç kez Formula 1 şampiyonluğu bulunuyor ve sonuncusunu geçtiğimiz yıl kazandı.

12 – Tiger Woods

40 yaşındaki Amerikalı golfcü evli ve 2 çocuk babası. Woods yıllık 43 milyon dolar kazanıyor. Reklam anlaşmaları ve para ödülleriyle golf dünyasının en zengin sporcusu olarak biliniyor.

13 – Eli Manning

35 yaşındaki Amerikan futbolu oyuncusu evli ve 2 çocuk babası. Yıllık kazancı 45 milyon doları buluyor. Büyük firmalarla reklam anlaşmaları bulunan sporcu, toplam gelirlere bakıldığında en zengin Amerikan futbolu oyuncusu olarak biliniyor.

14 – Joe Flacco

31 yaşındaki Amerikalı futbolcu evli ve 3 çocuk babası. Sporcu yıllık 44.5 milyon dolar kazanıyor.

15 – Tom Brady

39 yaşındaki Amerikan futbolu oyuncusu yıllık 44.1 milyon dolar kazanıyor. Amerikalı sporcu evli ve 3 çocuk babası.

2016 yılının en çok kazanan sporcuları ve onların şaşırtan servetleri bizlere spor endüstrisinin büyüyen finansal hacmini bir kere daha hatırlatıyor. Birçok sporcu kazandığı parayı yaptığı işten değil, yaptığı işin getirdiği şöhretten kazanıyor. Sizce spor endüstrisi nereye gidiyor? Bu işin bir sonu var mı, yoksa böyle büyüyerek devam mı edecek?

Farkına Varmadığımız Uçaklardaki Gizli Odalar

 

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir