Instagram Hikayeleri Bilgisayardan İzleme

Kullanıcılarını memnun etmek adına her geçen gün yeniliklerle birlikte gelen Instagram, Snapchat benzeri olan Hikayeler özelliğini duyurmuştu. Bu yazımızda mobil cihazlarda görüntülenebilen Snapchat benzeri Instagram Hikayeleri Bilgisayardan İzleme ‘nin nasıl yapılacağını anlattık.

Instagram yine kısa bir süre önce Web sürümünde de yenilikler yapmıştı. Daha hoş bir tasarıma bürünen Instagram, daha sonra Hikayeler özelliğini devreye soktu ve bu özellik birçok kullanıcı tarafından beğenildi. Ancak ne yazık ki, Instagram Hikayeler bölümü normal koşullarda Web sürümünde kullanılamıyor. Eğer, Windows 10 işletim sistemini kullanıyorsanız şanslısınız, ancak şimdi diğer işletim sistemlerini kullanan kullanıcıları memnun etmek adına, oldukça kolay bir yöntemi anlatalım.

Instagram Hikayelerini PC’den İzle

Normal koşullarda Instagram Hikayeler’i Web sürümünde kullanamadığımızdan dolayı, Google Chrome tarayıcısında işe yarayan Chrome IG Story uzantısını kullanacağız. İlk olarak aşağıdaki bağlantıyı kullanarak uzantıyı Chrome tarayıcısına eklemeniz gerekiyor.

Chrome IG Story İNDİR

uzantı ekleme

Açılan bu sayfadan Add to Chrome ya da Chrome’a Ekle butonuna tıkladıktan sonra üst bölümden Uzantı ekle butonuna tıklıyoruz ve kurulum işlemini tamamlıyoruz. Şimdi de www.instagram.com adresinden Instagram Web’e giriyoruz ve eğer hesabımıza önceden giriş yapmışsak çıkış yapıp, yeniden giriyoruz.

Instagram hikayeler web

Belki şaşıracaksınız ama evet, tüm işlemler bu kadar. Yukarıdaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi Hikayeler bölümü artık kullanılabiliyor.

Instagram hikayeler izleme

İzlemek istediğiniz hikayelerden birine tıklayabilir, eğer birden fazla hikaye eklenmişse sağ veya soldaki okları kullanarak hikayeler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Windows 10’dan Instagram Hikayeler İzle

Instagram’ın Windows 10 için yayınlanan sürümü ile yukarıda anlattıklarımızı uygulamanıza gerek kalmadan, doğrudan Instagram uygulamasını kullanarak Hikayeler bölümünü kullanabilirsiniz. Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan Instagram Windows 10 uygulamasını bilgisayarımıza yüklüyoruz.

Instagram Windows 10 İNDİR

Instagram Windows 10 Sürümü

Gördüğünüz gibi hesabımıza giriş yaptıktan sonra Hikayeler bölümü doğrudan görüntülenebiliyor. Bizim tüm anlatacaklarımız bu kadar, aklınıza takılan ve bizimle paylaşmak istediğiniz şeyler varsa yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.