Windows 10 Tablet Modu Nasıl Açılır?

Windows 10 Tablet Modu Nasıl Açılır

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10 ile birlikte Windows 7 ve Windows 8’de yer alan pek çok özelliği bir araya getirmesinin yanı sıra, yeni özellikler de duyurdu.

2si1arada bilgisayarlar ve dokunmatik ekranlı ultrabooklar için düşünülen tablet modu ise Windows 10 yüklü bilgisayarınızda denemek isteyebileceğiniz özelliklerden biri.

Peki, Windows 10 tablet modu nasıl açılır? İşte Windows 10 tablet modunu açma ve tablet modu ayarları.

Windows 10 tablet modu nasıl açılıyor?

Windows 10 tablet modunu açmak için ilk olarak yapmanız gereken, Başlat menüsü > Ayarlar ya da Hızlı İşlem Merkezi (Bildirimler) > Tüm Ayarlar yolunu izleyerek ayarları açmak.

Windows 10 Tablet Modu Nasıl Açılır-2

Daha sonra sistem ayarlarını açtıktan sonra, tablet modu sekmesine tıklayarak tablet modu ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Tablet modu ayarlarında tablet modunu açabilir, bilgisayar bir daha açıldığında tablet modunun açılıp açılmayacağını ayarlayabilir, otomatik tablet modu ayarını düzenleyebilir ya da tablet modunda görev çubuğu uygulama simgelerini gizleyebilirsiniz. (Bakınız :  Windows 10 Görev Çubuğunu Kişiselleştirme Nasıl Yapılır?)

Kaynak: ShifDelete (Caner Sönmez)

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.