Windows 10’ da Bilgisayar Adı Nasıl Değiştirilir?

Kullanıcılar tarafından kısa zaman içerisinde beğenilen ve hemen hemen birçok bilgisayar üzerinde yerini alan Windows 10 işletim sisteminde bilgisayar adının nasıl değiştirildiğinden bahsedeceğim.

Windows’ un eski işletim sistemlerindeki gibi Denetim Masası girilip, ardından Sistem ve Güvenlik’ e girilmesinin ardından Sistem yolunu takip ederek te ulaşabileceğiniz gibi Windows 10’ un yeni Ayarlar menüsü kullanılarak bilgisayar adını daha kolay değiştirmeniz elbette ki mümkün. Windows 10’ da bilgisayar adını daha kolay değiştirmenizi mümkün kılacak adımları aşağıdan takip edebilirsiniz.

Windows 10’ da Bilgisayar Adı Nasıl Değiştirilir1

Öncelikli olarak “Başlat Menüsüne” tıklayıp, ardından “Ayarlar” seçeneğine tıklıyoruz. Ya da Masaüstü’ nde sağ tıklayıp, “Görüntü Ayarları” seçeneğini de seçebiliriz. Daha sonra açılan sistem ayarlarından “Sistem”seçeneğine giriyoruz. Sistem başlığı altında yer alan “Hakkında” seçeneğine ardından “Bilgisayarı yeniden adlandır” a tıklıyoruz. Yeni bilgisayar adınızı belirledikten sonra “Sonraki” seçeneğine tıklıyoruz. Tabi ki son olarak ayarlarınızın aktif olabilmesi için bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmektir.

Windows 10’ da Bilgisayar Adı Nasıl Değiştirilir2

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir