Tarayıcı Virüsleri Nasıl Silinir?

Tarayıcı Virüsleri Nasıl Silinir

 

Virüsler Tarayıcıya Nasıl Bulaşır?

Aslında açılan reklamları virüs kategorisine eklemek yanlış olabilir.Fakat bazı reklamlar virüs gibi çalışır.Örneğin bilgisayarınızı ciddi anlamda yavaşlatır, çeşitli hatalara sebebiyet verir.

Çoğunlukla internetten indirdiğiniz programı kurarken hızlıca ”next next” diyerek kurarsınız.Aslında bu yanlıştır.Çünkü arada istenmeyen reklamların da tarayıcınıza eklenmesine onay vermiş olursunuz.Siz siz olun kesinle program kurarken ”next next” diyerek hızlıca ilerlemeyin.

Tarayıcı Virüsleri Nasıl Silinir?

1-Öncelikle Denetim Masasına Giderek bilmediğiniz veya tarayıcı da reklam çıkmaya başladığı tarihte indirilmiş bütün programları kaldırın.

2) Buradan Adwcleaner programını indirip bilgisayarınızı taratın.

3) Buradan Malwarebytes Anti-Malware programını indirin.

4) İki programla da bilgisayarınızı taratın ve tehdit içeren dosyaları silin.

5)Chrome bilgisayarınızdan silin.
6)Daha sonra gizli klasörleri görünür yapın.
7)C:UsersUSER(Kullandığınız USER’i seçin)AppDataLocal dosyasını açın ve Google Chrome’yi silin.8)Başlat’ı açın ve arama yerine regedit yazıp entera basın.Açılan kısımda HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE kısmına girin.9) Google klasörünün tamamını silin.

10)Artık virüs tarayıcınızdan tamamen silindi.

11)İnternetten temiz bir Google Chrome indirin ve kurun.

İndireceğiniz virüs programları tamamen ücretsizdir ve zararsızdır.Tarayıcı virüsünü yukarıda ki 11 adımı da sorunsuz yaparak rahatlıkla kaldırabilirsiniz.Tarayıcı virüsleri indirdiğiniz programları kurarken yüklenir.Bu neden program yüklerken kesinlikle adımları okumanızı tavsiye ediyorum.Genelde program kurarken tarayıcı reklamları küçük puntolar ile gösterilir sizde anlamazsınız.Bu sebeple yavaş yavaş ilerleyip her sayfayı okursanız zararlı programları yüklemezsiniz.Bu sayede tarayıcınıza virüs bulaşmamış olur.

trojan_virus_logo

 

Kaynak: Ozan Şahin

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir