Spotify Müziklerini SD Kartta Depolama

Oldukça popüler olan müzik akışı uygulaması Spotify’da çevrimdışı dinlemek üzere indirmiş olduğunuz müzikleri SD kartta depolama imkanınız bulunuyor. Spotify Müziklerini SD Kartta Depolama ile ilgili yazımızı size bu konuda yardımcı olacaktır.

Teknolojinin hızla gelişmesi uygulamaların gelişmesini de beraberinde getiriyor eskiden kullanılan programların boyutlarına bakıldığın da günümüzde kullanılan programların yarısından daha az depolama alanı gerektiriyordu. Bu güne geldiğimiz de kullanılan uygulamaların ve içeriklerin boyutların oldukça artış gösterdiğini ve bu nedenle sürekli olarak ek depolama alanlarına ihtiyaç duyulmasına neden olduğunu söyleyebiliriz.

Spotify Müziklerini SD Kartta Depolama

Popüler müzik dinleme uygulamaları arasında olan Spotify üzerinde dinlediğiniz müzikleri cihazlarınıza indirdiğinizde özelliklede bir müzik tutkunu iseniz depolama konusunda oldukça sorun yaşıyor olmalısınız. Bu yazımızda sizlere Spotify uygulamasından indirdiğiniz müziklerinizi Android cihazlarınızda bulunan SD kartta üzerine nasıl depolayacağınız anlatacağız. Spotify uygulamasında sadece Premium hesap sahibi kullanıcılarının faydalanabildiği bir özellik olan çevrimdışı müzik dinleme özelliği son derece faydalı çünkü genel olarak bakıldığında kullanıcıların bir çoğu birkaç GB’lık mobil internet paketlerinden faydalanıyor. 4G kullanımının ülkemize girmesiyle birlikte 4 -8 -10 GB’lık paketler kullanıma açılmış olsa da sevdiğiniz müzikleri Wi-Fi üzerinden indirdikten sonra cihazda depolama imkanı varken bunun yerine mobil veriyi kullanmak pek de akıl karı değil. Üstelik Spotify uygulamasının 3G / 4G üzerinden müzik akışı sağlaması esnasında akıllı telefonlarda pili adeta sömürdüğünü göz önünde bulundurursanız depolama en doğru seçim olacaktır.

Kullanmakta olduğunuz akıllı telefonunuzun dahili depolama alanı müzik depolamak için yeterli imkan sunmayabilir veya hali hazırda olan  depolama birimine çok sayıda uygulama yada oyun yüklediğiniz için müzikleri SD kartta saklamak isteyebilirsiniz. Tam burada Spotify uygulamasında bulunan müzikleri SD kartta depolama seçeneği devreye giriyor. O zaman uygulama içerisinde indirmiş olduğunuz müzik dosyalarınızı SD kart üzerine nasıl kopyalayacaksınız anlatmaya başlayalım.

İlk olarak Android cihazlarınızdan Spotify uygulamasını çalışıyoruz.

 

Uygulama açıldığında ana ekranda üst kısımda bulunan Gözat  başlığının sol tarafında yer alan üç çizgili sekmeyi açıyoruz.

spotify-da-muzikler-sd-kartta-nasil-depolanir-2

Açılacak olan küçük pencereden ekranın sağ alt kısımda beliren dişli ikonuna yani “Ayarlar” sekmesine giriş yapıyoruz.

spotify-da-muzikler-sd-kartta-nasil-depolanir-3

Ayarlar menüsü üzerinden Depolama seçeneği açarak devam ediyoruz.

spotify-da-muzikler-sd-kartta-nasil-depolanir-4

Çevrimdışı olarak dinlemek üzere indireceğiniz bütün müziklerin SD karta kaydedilmesi için SD kart  sekmesine dokunun. Aynı zamanda bu ekranda dahili depolama birimi ve aynı zamanda SD kartın kapasiteleri ile kullanılabilir alan bilgilerinin görebiliyor olmanızın da hoş bir detay olduğunu söyleyebiliriz.

spotify-da-muzikler-sd-kartta-nasil-depolanir-5

Yaptığınız ayarlardan sonra Spotify uygulaması üzerinden indirdiğiniz tüm müzikler otomatik olarak SD kartınıza inecektir. İyi eğlenceler diliyoruz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.