Pokemon GO’da Candy Kazanma

Pokemon GO’da Candy Kazanma başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Pokemon GO’da Candy Kazanma ne demek? Bildiğiniz gibi Pokemon GO geçtiğimiz günlerde başta ABD olmak üzere birkaç farklı ülkede daha yayınlandı. İnsanlar şimdi ellerinde Pokemon GO, komşularının bahçesinde dolaşıyor ve yakalayabileceği bir Pokemon ya da bulabileceği bir nesne var mı arıyor. Şüphesiz ki bu eşyaların en önemlilerinden biri de Candy‘ler. Yazımızda Pokemon GO’da Candy Kazanma yollarını anlatıyoruz.

Pokemon GO’da Candy Kazanma

Birkaç Pokemon yakaladıktan sonra muhtemelen bunları nasıl daha güçlü hale getiririm ve hatta evrimleştiririm diye düşünmüş olabilirsiniz. Bu noktada daha fazlasına ihtiyaç duyacağınız nesnelerden ilki Candy isimli şirin şekerler olacak.

Oyunda Candy kazanmanın birkaç farklı yolu var. Bunlardan bir tanesi Pokestop‘ları ziyaret etmek. Ancak bir Pokestop’dan Candy düşürme şansınız çok yüksek değil. Hatta aksine nadiren bir Candy bulursunuz fakat yolunuzun üstünde bir Pokestop varsa uğramak her zaman iyi bir seçenektir.

Pokemon GO’da Candy Kazanma1

Candy’leri aynı zamanda Lucky Egg isimli yumurtaları kuluçkaya alarak da bulabilirsiniz. Ancak bu da biraz şans gerektiren bir başka faktör. Peki Pokemon GO’da nasıl garanti Candy elde edersiniz?

Bunun için karşılaştığınız her Pokemon’u yakalamak isteyeceksiniz. Bir Pokemon’dan birkaç tane yakaladığınız takdirde bunları Professor Willow’a gönderebilir ve karşılığında biraz Candy alabilirsiniz. Elbette alacağınız bu Candy’ler profesöre gönderdiğiniz Pokemon’lara özel türde olacak. Sonraki sayfadan devam ederek konuyu detaylandıralım.

Örneğin Bulbasaur’u eğitmek istiyorsanız ondan birkaç tane daha yakalayıp ardından profesöre göndermeniz gerek.

Elinizde yeteri kadar Candy olduğunda Pokemon’u güçlendirmeye hazırsınız demektir. Bunu yapmak için bir Pokemon’u seçip menüden Power Up ile seviye atlatabilir veya Evolve ile onu bir üst Pokemon’a evrimleştirebilirsiniz.

Pokemon GO’da Candy Kazanma2

Daha fazla Candy toplamak hakkında bilmeniz gereken tüm her şey bunlardı. Candy kesinlikle oyunun önemli bir parçası olarak kalmaya devam edecek. O yüzden eğer eğitmeninizi ve Pokemon’larınızı daha güçlü hale getirmek istiyorsanız bu yöntemleri kullanarak daha fazla miktarda Candy bulabilirsiniz.

Sorularınız için yorum bırakmayı unutmayın. Şimdi sırada “Pokemon GO’da Nasıl Daha Fazla Stardust Kazanılır?” konusu var.

Pokemon GO’da Candy Kazanma başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir