Oyun bilgisayarları ile hangi oyunları oynayabilirsiniz?

Oyunlar, her kesime hitap eden eğlenceli bir aktivitedir. İsterseniz kendinizi perili bir evin içindeki bir karakter, istersiniz de macera arayışında olan bir karakter yapabilir ve eğlencenin dibine vurabilirsiniz. Çoklu oyun seçeneği sunan oyunlarla da arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Bu konuda en önemli unsur sahip olduğunuz bilgisayarın o oyunu kaldıracak belirli özelliklere sahip olmasıdır. Çünkü bazı oyunlar yüksek gereksinimler dolayısıyla bilgisayarınıza yüklenmeyebilir. Yüklense bile kasmalar sonucu oyunun keyfini çıkaramayabilirsiniz. Bu yüzden alacağınız oyunu seçerken mutlaka oyun bilgisayarı modellerinin özelliklerini karşılıyor olduğuna dikkat etmelisiniz. İşte size birkaç oyun önerisi ve oyunların gereksinimleri:

Stardew Valley

Piksel oyunlardan hoşlanan kişiler için en çok tavsiye edilen oyunlardan birisi olan Stardew Valley sizi gündelik hayattan koparıp kendi dünyasına çekmeyi oldukça iyi bir şekilde başarıyor. Basit bir çiftlik oyunu gibi görünse de içerisinde birçok gizem barındıran bu oyun sizi ister istemez o gizemleri çözmeye itecek. Oyun dünyasında çok fazla kullanıcısı olan bu oyunun gereksinimleri 2 GB RAM ve depolama olarak 500 Mb. Bu tatlı çiftlik oyunu hem fiyat olarak uygun hem de çoğu oyun bilgisayarına uygun. Oyun monitörünü büyük olması sizi oyunun içine çekecek ve oradan çıkmak istemeyeceksiniz. Laptoplarda bile oynama imkanı sunan bu oyunu istediğiniz her yerde rahatça oynayabilirsiniz. Ayrıca iki kişilik veya daha fazla kişi ile oynama imkanı veren bu oyunla eğlencenin tadına varacaksınız. 

Slay The Spire  

Kart oyunlarından hoşlananlar için mükemmel bir oyun olan Slay The Spire, sizlere kart oyunuyla savaş oyununu birleştiren bir tarz sunuyor. Başlangıçta tek bir karakterle oynamanıza izin veren bu oyun kartların içeriğiyle karşıdaki düşmanı alt etmeye yönelik bir oyun. Gereksinim olarak Stardew Valley gibi 2 GB RAM ve 1GB depolama alanı istiyor. Tam bir fiyat performans ürünü olan bu oyunu tek başına oyun oynamayı ve kart oyunlardan hoşlanan kişiler oldukça sevecektir. 

Sherlock Holmes The Awakened

11 Nisan 2023 çıkışlı bu oyun, Sherlock Holmes hayranı için mükemmel bir oyun tercihi olacaktır. Doktor Watson ve Sherlock’un gizemli maceralar üzerine atıldığı bu oyun içerisinde hem korku hem de macera öğelerini bir arada bulundurmayı mükemmel bir şekilde başarıyor. Sadece cinayet çözme olayındann ibaret olmayıp bize Sherlock’un iç dünyasını da sunan bu oyunun gereksinimleri oldukça yüksek. Bu yüzden bu oyun için iyi bir oyun bilgisayarı oldukça önemli olacaktır. Minimum 8 GB RAM ve depolama olarak 30 GB isteyen bu oyun fiyat olarak da oldukça tuzlu. Stardew Valley ve Slay The Spire oyunlardan farklı olarak ekran kartı burada önemli bir unsur olarak ortaya çıkmakta. Minimum NVIDIA GeForce GTX 777, 4GB ekran kartı isteyen bu oyun çok fazla gereksinim istese de Sherlock hayranları bunu umursamayacaktır.

En çok tercih edilen bu üç oyun sizleri farklı maceralara sürükleyecek ve gerçek hayattan bir nebze olsa sıyrılmak isteyenler için mükemmel bir ortam sunacaktır. 

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir