Note 7 Özelliklerini Note 5’te Kullanma

Samsung Galaxy Note 7 Özelliklerini Note 5’te Kullanma yı  ister misiniz ? İşte Note 5 cihazınızla birkaç ayar yaparak kullanabileceğiniz Galaxy Note 7 özellikleri!

Üretimi durdurulan ve satıştan kaldırılan Galaxy Note 7, kendine has birçok farklı özellikle geliyordu. (Bakınız :Galaxy Note 7’nin Özellikleri ve Fiyatı )

Eğer bir Galaxy Note 5 kullanıcısı iseniz ve bazı Galaxy Note 7 özelliklerini kullanmak istiyorsanız bu yazımız sizin için.

Edge panelleri

Galaxy Note 7, selefinden farklı olarak her iki tarafı kavisli ekran ile geliyor. Galaxy Note 5′te kavisli ekran olmasa bile, Edge panellerine uygulamalar sayesinde kavuşmak mümkün.

Bunun için ilk kullanabileceğiniz uygulama Ivy Sidebar.

galaxy s7 edge ve Note 7 modellerinde bulunan edge paneline fazlasıyla benzeyen Iby Sidebar, favori kişilerinize veya uygulamalarınıza kolayca ulaşma imkânı tanıyor.

Note 7 Özelliklerini Note 5'te Kullanma

 

Edge panellerine benzer menülere ulaşabileceğiniz bir diğer uygulama ise Everywhere Launcher.

GIF yapım aracı

Galaxy Note 7, akıllı seçim özelliğiyle S Pen‘i kullanarak GIF oluşturabilmenize olanak tanıyor. Galaxy Note 5‘te ise, bazı yazılımlar sayesinde bu özelliğin bir benzerini kullanabilmek mümkün.

Bunun için ilk olarak AZ Screen Recorder isimli uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Daha sonra, Air Command menüsüne AZ Screen Recorder uygulamasını eklemeniz gerekiyor.

Note 7 Özelliklerini Note 5'te Kullanma

Ayarlar menüsünden kayıt yöntemini değiştirdikten sonra ekran kaydı almak istediğinizde sadece S Pen’i çıkarın ve Air Command menüsünden AZ Screen Recorder uygulamasını seçip kayıda başlayın.

Son olarak Gif Maker isimli uygulamayı da yüklemeniz gerekiyor. Bu uygulama sayesinde kaydettiğiniz videoları kolayca GIF’e dönüştürebilirsiniz.

Her zaman açık ekran

Always On veya bir başka değişle her zaman açık ekran özelliği, Galaxy Note 5‘te yer almıyor.

Ancak Note 7‘de olduğu gibi Super AMOLED ekran kullanan Note 5, uygulama yardımıyla her zaman açık ekran özelliğine kavuşabiliyor.

Note 7 Özelliklerini Note 5'te Kullanma

Örneğin Always On AMOLED uygulaması sayesinde, her zaman saati ve gelen bildirimleri görebileceğiniz bu ekrana kavuşabiliyorsunuz. Yine de, üçüncü parti uygulamaların bu konuda bazen verimsiz olabildiğini hatırlatalım.

Bir başka akıllı ekran uygulaması denemek isteyenler için, SmartWake uygulamasını tavsiye edebiliriz.

Gece modu

Gece modu da, üçüncü parti uygulamalar yardımıyla kolayca elde edebileceğiniz bir özellik.

Örneğin Twilight uygulaması, kullandığı mavi filtre ile istediğiniz an gece modu özelliğini sizlere sunuyor.

Çeviri özellikleri

Galaxy Note 7‘de direkt olarak S Pen ile çalışan ve kelimelerin üzerine geldiğinizde farklı dillerdeki anlamını görebileceğiniz bir çeviri özelliği yer alıyor.

Note 7 Özelliklerini Note 5'te Kullanma

Bu özellik için direkt olarak Google Translate‘i kullanabiliyorsunuz. Çünkü “çevirmek için dokun” özelliği olan uygulama, istediğiniz bir öbeği direkt olarak çevirebilmenize olanak tanıyor.

Yeni S Pen

Galaxy Note 7 ile birlikte gelen S Pen, daha ince yapısıyla daha konforlu bir kullanım sunuyor olmasına karşın, eski Galaxy Note cihazlarında da kullanılabiliyor.

Yani eğer Galaxy Note 7 kalemini kullanmak istiyorsanız, Amazon gibi web sitelerinden yeni S Pen’i sipariş edip kullanabilirsiniz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir