iPhone’dan PC’deki Apple Music Hizmetini Yönetme Rehberi

iPhone'dan PC'deki Apple Music hizmetini yönetme rehberi...-(www.Tamam.org)

Türkiye’de kullanıma açılan Apple Music, iOS cihazların yanı sıra PC, Mac, Android, Apple Watch ve Apple TV platformlarında da çalışıyor.
Apple Music uygulamasını tek bir cihazdan yönetmek için iOS’in içerisine entegre edilmiş bir sistem bulunmuyor. Peki, iPhone üzerinden iTunes’taki Apple Music nasıl kontrol edilir?
Adım adım PC’deki Apple Music’i iPhone’dan yönetin
1. Adım: Apple Music üyeliğinizin tanımlı olduğu Apple ID’niz ile PC’deki iTunes uygulamasına giriş yapın. Eğer iTunes yüklü değilse buradan indirebilirsiniz.
2. Adım: iPhone’a App Store’dan Remote uygulamasını indirin.
3. Adım: iPhone’dan Remote uygulamasını ve PC’den iTunes uygulamasını açın. Remote uygulamasında “Aygıt Ekle” bölümüne tıklayın.
iPhone'dan PC'deki Apple Music hizmetini yönetme rehberi...2-(www.Tamam.org)
4. Adım: Bu bölüme tıkladıktan sonra iTunes’ta “Remote” uyarısı belirecek. iTunes üzerinden Remote butonuna tıklayın. iPhone ekranındaki kodu iTunes’a girin.
iPhone'dan PC'deki Apple Music hizmetini yönetme rehberi...3-(www.Tamam.org)
5. Adım: iTunes ile Remote bağlantısını sağladıktan sonra, iTunes arşivinize kaydetmiş olduğunuz Apple Music, müzikleri ve çalma listelerinizi yönetebilir, ileri, geri, müzik durdurma ve başlatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
iPhone'dan PC'deki Apple Music hizmetini yönetme rehberi...4-(www.Tamam.org)
Remote özelliğinde henüz direkt olarak Apple Music üzerinden müzik arama özelliği bulunmuyor.

Kaynak: ShiftDelete

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir