iPhone’da Hücresel Veri Kullanımı İstatistiklerini Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Minimise-iPhone-data-main_thumb

iPhone telefonlar iOS işletim sistemiyle en gelişmiş kullanımı sunuyor insanlara. Hücresel veri kullanımı konusunda akıllı telefon üreticileri çeşitli yöntemler sağlayarak kişilerin fazla kullanımını engellemeye çalışıyor.

Örneğin günde bir kez güncellenen bir borsa bildirimini bildirimden sonra kapatıyor, pasif konumda olan telefonda 3G bağlantısını askıya alıyor.

Apple firması da iPhone cihazlarda bu konuya oldukça önem veriyor. Kullanıcıların Hücresel veri kullanımını en aza indirgemek için elinden gelen çabayı gösteriyor. Ancak hücresel veri istatistiklerini kontrol edebilmeniz için düzenli olarak sıfırlamanız gerekiyor. Aksi halde bir dönem içinde ne kadar veri kullandığınıza dair bir bilgiye kesin olarak ulaşmanız mümkün değil.

Ayarlar bölümünden Hücresel Veri kısmını seçtiğimizde sayfanın en alt kısımda kullandığımız hücresel veri kullanımına dair istatistik sıfırla butonuna ulaşmanız mümkün. Ancak bu en son sıfırlamamızdan bu yana olan istatistik. Yani hiç sıfırlamadığınızı var sayarsak telefonun fabrika çıkışından bu yana olan rakamlar.

iphone-hucresel-veri-ayarlari

Apple iPhone ile hücresel veri kullanım istatistiklerini bu menü altında bulunan seçenek ile sıfırla dedikten sonra sayacımız sıfırlanıyor. Bunun üzerine o günden itibaren tekrar işlemeye başlıyor.

iphone-hucresel-veri-ayarlari-sifirlama2

Bu işlemi her fatura periyodunda yapmanız aydan aya ne kadar hücresel veri kullandığınız konusunda sizi bilgi sahibi yapacaktır. Ancak bunu kesinlikle atlamamalısınız. Aksi halde yanlış veri kullanım bilgileriyle beklenmedik faturalarla karşılaşmanız mümkün olabilir.

iPhone ile hücresel veri istatistiklerini sıfırlayarak takip etmek bu kadar kolay.

Kaynak: iPhone İstanbul

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir