iPhone iMessage’da Yeni Emojileri Kullanmak

Mesajlaşmada önemli bir yere sahip olan emojiler yani bizim bildiğimiz adıyla surat ifadeleri bazen başlı başına bir yanıt olabiliyorlar. Hal böyle olunca verdiğimiz yanıtlarda sık sık emoji kullanır oluyoruz. Çünkü bu sevimli surat ifadeleri kolaylıkla yanıt yazmanın yerini alabiliyor. iPhone iMessage’da Yeni Emojileri Kullanmak hakkında bir yazı hazırladık.

iPhone iMessage’da Yeni Emojileri Kullanmak

Yeni iOS 10 ile gelen fonksiyonun ismi Tapback. Yaptığı şey ise yanıta basılı tuttuğunuzda size kullanabileceğiniz hızlı ifadeler veriyor olması. Bunları kullanarak aldığınız mesaj hakkında ne hissettiğinizi belirten en uygun ifadenin mesajın üzerinde belirmesini sağlıyorsunuz. Sohbetlere hız ve heyecan katacak bu yeni emojileri şimdi yakından tanıyalım.
1- Özelliği yalnızca iMessage’dan kullanabiliyorsunuz. Bu uygulama her iPhone’da Mesajlar uygulamasına dahil olarak geliyor.

2- Mesajlar uygulamasını çalıştırdıktan sonra mesaj yazmak istediğiniz kişiyi seçerek sohbet ekranını açın.

3- Ardından size gönderilen bir mesajın üzerine basılı tutarak yeni hızlı cevap ifadelerini karşınıza getirin. Dilediğiniz birin seçin ve reaksiyonunuz mesajın üzerinde bir simge halinde karşıdaki kişiye görünsün. Hepsi bu kadar basit ve hızlı.

iPhone iMessage’da Yeni Emojileri Kullanmak1

Şimdilik iOS 10 Beta’da 6 Tapback seçeneğinin bulunduğu görülüyor. Bunlar ekran görüntüsünde sıralandığı gibi. Ancak gelecek güncellemelerle bunların genişleyeceği aşikar.

Mesaja Verilen Reaksiyonu Daha Sonra Değiştirmek

Eğer yanlış ifadeyi kullandığınızı düşünüyorsanız bunu daha sonradan değiştirmek mümkün.

1- Tapback ifadesinin görüntülendiği mesajın üzerine gelerek basılı tutun.

2- Ardından ilk seferde olduğu gibi Tapback ifadeleri tekrar karşınızda belirecek. Yeni bir ifadeyi seçerek verdiğiniz reaksiyonu güncellemiş olursunuz.

iPhone iMessage’da Yeni Emojileri Kullanmak2

Seçiminizi yaptıktan sonra yeni ifade eskisinin yerini almış olacak.

Mesaja Gösterilen Reaksiyonu Sonradan Silmek

Bu da verilen reaksiyonu değiştirmede olduğu gibi mümkün bir şey. Eğer ifadeyi yanlışlıkla gönderdiğinizi düşünüyorsanız sonradan kaldırabilirsiniz.

1- Üzerinde göndermiş olduğunuz Tapback ifadesinin yer aldığı mesaja gelerek basılı tutun.

2- Şimdiyse gönderdiğiniz ifadenin üzerine basılı tutarak silme seçeneğini karşınıza getirin.

iPhone iMessage’da Yeni Emojileri Kullanmak3

iOS 10’un iMessage’a kazandırdığı bu yeni mesajlaşma özelliği hakkında bilmeniz gerekenler bunlardı. iOS 10 Türkçe sürümüyle bu özelliğe daha yerel bir isim verilme ihtimali mevcut. Ancak kullanım şekli tamamen aynı kalacaktır. Konu hakkında daha fazla sorunuz için yorum bırakmayı unutmayın

iPhone iMessage’da Yeni Emojileri Kullanmak yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir