iPhone için En İyi Fotoğraf Uygulamaları

iPhone’un sadece kamera uygulaması yerine App Store’daki güçlü uygulamaları kullanırsanız fotoğraflarınızda daha iyi sonuçlar elde ettiğinizi göreceksiniz. Bunlardan en popüler ve kullanışlı olanlarını listemizde bulabilirsiniz.

1. Snapseed

Snapseed

Fotoğraf ile uğraşan çoğu iPhone sahibinin kullandığı Snapseed özellikleri ile amatör ve hatta profesyonel seviyesinde kullanıcıları kendine çekiyor. Firmanın profesyonelliği fotoğraf efektleri üzerineydi ve geçmişte photoshop ve benzeri programlar için plug-in üretip satıyorlardı. Rakip uygulamalardan farklı olarak düzenleme kısmında ince ayarlar olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında güçlü yanlarından biri de kolay kullanım.

Snapseed uygulamasını indirmek için tıklayın

2. VSCO  

VSCO

Popüler bir diğer uygulama olan VSCO ile fotoğraflarınızı tamamen değiştirmeden ufak hamleler yaparak değişik formatlara sokabiliyorsunuz.

VSCO ayrıca bazı gerçekten harika özel düzenleme seçenekleri, renk tonu ayarlama gibi yetenekler sunar. Eksi yön olarak başlangıçta kullanıcıyı uğraştıracak bir arayüze sahip olduğunu söyleyebiliriz.

VSCO uygulamasını indirmek için tıklayın

3. Camera+

Camera+

ISO ve çekim hız kontrolü, manuel odaklama gibi zarif özellikleri içeren Camera+ uygulamasının kullanımı çok kolay.

Güçlü yön olarak kolay ve kullanışlı bir kullanıcı arabirimi sunuyor. Zayıf yönü ise çektiğiniz fotoğrafları gözden geçirmek daha kolay tasarlanabilirdi.

Camera+ uygulamasını indirmek için tıklayın

4. Pro HDR X

Pro HDR X

iPhone’un dahili kamera uygulaması ile HDR fotoğraflar çekebilirsiniz, ama daha güçlü bir HDR etkisi istiyorsanız, kesinlikle Pro HDR X’i denemelisiniz. HDR’yi doğru yerlerde kullanmak çok önemli. Arkadan gelen ışıktan dolayı eğer fotoğraflarınız biraz karanlık veya bulanık çıkıyorsa, bu durumlarda HDR kullanabilirsiniz.

Pro HDR X uygulamasını indirmek için tıklayın

5. Slow Shutter Cam

Uzun pozlama fotoğraflar çekmenize olanak tanıyan bu uygulama yaratıcı fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. iPhone ile bir fotoğraf çektiğinizde, kamera otomatik olarak doğru pozlama elde etmek için ISO ve çekim hızını ayarlar. Bunun için de size Motion Blur, Light Trail ve Low Light olarak üç mod sunar.

Slow Shutter Cam uygulamasını indirmek için tıklayın

6. Mextures

Mextures uygulaması oldukça hızlı çalışarak, fotoğraflarınızın üzerine kolayca farklı filtre ve efektler ekleyebilirsiniz. Ayrıca üzerinde değişiklik yaptığınız fotoğraflarınızın orijinallerini ilerde tekrar kullanmak veya bakabilmek için saklayabileceğiniz bu uygulama en güçlü düzenleme uygulamalarından biri. Basit arayüze rağmen, uygulamanın kullanımı karışık ve zor gelirse, detaylı olarak hazırlanmış bir eğitimi bulunuyor

Mextures uygulamasını indirmek için tıklayın

7. TouchRetouch

TouchRetouch, başarılı bir fotoğraflarda nesne silme uygulamasıdır. TouchRetouch ile bir fotoğraf üzerinde olmasını istemediğiniz yerleri ortadan kaldırabilirsiniz. İleri ve geri alma işlemlerini de gerçekleştirebileceğiniz bu uygulamanın kullanımı oldukça rahat.

TouchRetouch uygulamasını indirmek için tıklayın

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir