İOS 10’da WhatsApp Etiketleme Özelliğini Kullanma

İOS 10 işletim sistemi ile beraber yayınlanan WhatsApp uygulamasının son güncellemesi bundan sonra grup sohbetinde bulunan kişiler Facebook uygulamasına benzer bir şekilde etiketleme imkanı bulunuyor. Güncelleme ile beraber gelen diğer  ilginç özellikler ise yazdığınız bir mesajı aynı anda farklı sohbetlere yollama, Siri kullanarak mesaj yazma ve aynı zamanda arama başlatma ile maksimum grup kapasitesinin 256’ya kadar çıkarılması olarak sıralanıyor. Bu yazımızda İOS 10’da WhatsApp Etiketleme Özelliğini Kullanma ‘yı anlatacağız.

Bir kullanıcıyı grup sohbetinde etiketleme karşıdaki kullanıcıyı bir konu hakkında en hızlı şekilde bilgilendirmesine yarıyor. Özelliğin en ilginç yanlarından biri ise kullanıcı grup sohbetini sessize almış olsa dahi yollanan mesajlar hakkında bildirim alıyor olması. Eğer bir süredir uyarı almak istemediğiniz grup sohbetlerinden neden bildirim alıyorum diye merak ettiyseniz kesin olarak sebebi bu diyebiliriz. Yeni kullanıma sunulan özelliği kullanmaya başlamadan önce cihazınızda bulunan  WhatsApp uygulamasının en son güncellemeyi almış olduğundan emin olmanız gerekiyor.

İOS 10’da WhatsApp Etiketleme Özelliğini Kullanma

Cihazınız da kullandığınız WhatsApp uygulamanız güncel ise iPhone üzerinden uygulamayı çalıştırıyoruz.

-Bu işlemin ardından bir grup sohbetine giriş yaparak göndermek istediğiniz mesajı hazırlayın.

-Sonraki aşamada klavye ekranından 123 yazılı olan  butona basarak diğer klavye görünüme geçiş yapıyoruz.

-Bu görünüme geçtiğinizde etiketlemelerde kullanılacak olan @ simgesini göreceksiniz. Bu simgeye basmanızdan sonra açılan küçük pencere üzerinden mesajı özellikle almasını istediğiniz kullanıcıyı seçin.

En Güzel Whatsapp Sözleri

-Grup sohbetinde bulunan kullanıcıyı seçtikten sonra mesajınızı göndermenizden sonra  karşıdaki kullanıcı sohbeti sessize almış olsa dahi kilit ekranı üzerinde bir bildirim görecek.

İOS 10'da WhatsApp Etiketleme Özelliğini Kullanma

Konumuzun başında bahsettiğimiz gibi WhatsApp uygulaması grup sohbeti güncellemesi ile birlikte artık 100 üye ile sınırlı olan kullanım 256 üyeye kadar yükseltilerek hizmet vermeye başladı. Daha önceleri grup sohbetlerinde bildirim almak istemediğinizde sessize alabilirken,  artık bundan pek kaçış yok gibi göründüğünü söyleyebiliriz. Bu nedenle bazı kullanıcılar bu yeni değişiklikten memnun kalmamış olabilir. Kullanıcı geri dönüşlerine göre mutlaka bu konu hakkında yeni bir güncelleme gelecektir.

WhatsApp’ta Ekran Kilidini Açmadan Mesaj Cevaplama

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.