Google Pixel Ne Kadar Suya Dayanabiliyor ?

Google Pixel telefonların IP53 Suya ve Toza Karşı Dayanıklılık sertifikasına (Bknz:IP Derecelendirmesi Nedir? ) sahip. Peki Google Pixel Ne Kadar Suya Dayanabiliyor ?

Google yeni telefonları Google Pixel ve Pixel XL cihazların suya karşı dayanıklı olup olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yapmamıştı.

Piyasadaki en büyük rakipleri iPhone 7 ve Galaxy S7’nin suya karşı dayanıklı olmasına karşılık Google Pixel’in suya ve toza karşı dayanıklılık göstermediği düşünülse de cihazın hem suya hem de toza karşı az da olsa dayanıklılık gösterdiği ortaya çıktı.

Google Pixel Ne Kadar Suya Dayanabiliyor

Rakipleri iPhone 7 ve Galaxy S7’de IP68 sertifikası kullanılmasına rağmen Google Pixel telefonlar IP53 sertifikasına sahip. Yani bu sertifika Google Pixel telefonların hafif yağışlarda ya da üzerine az miktarda su dökülmesine karşı suya dayanıklılık gösterebildiğini işaret ediyor ancak bu cihazlar rakipleri kadar suya ve toza karşı dayanıklılık gösteremiyor.

Kısacası basit yağışlarda ya da telefonunuzun üzerine su sıçraması gibi durumlarda Google Pixel suya karşı dayanıklılık gösterse de bu telefonlarla havuza ya da duşa girmeniz mümkün değil.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir