En iyi 10 Cydia Reposu

Yeni Pangu Jailbreak çıkalı haftalar oldu. Tweak üreticileri, hızla tweaklerini iOS 9.3.3 jailbreak uyumlu hale getirmeye çalışıyorlar. Henüz her tweak uyumlu değil. Bu yazımızda Cydia’da yer alan en iyi Repolara/ Sources (Kaynaklara) bir göz atalım dedik. İşte En iyi 10 Cydia Reposu

En iyi 10 Cydia Reposu

Ryan Petrich Repo
URL: http://rpetri.ch/repo

Ryan Petrich, jailbreak camiasının tanıdığı bir isim. Geliştirici, Activator gibi, yüksek kaliteli premium uygulamalar yapan çalışkan bir isim.  Ryan Petrich’in reposunda, herkesde olması gereken Activator gibi kaliteli tweakler var.

İkonların kendi kendilerine hareket ettiği, Depthicons tweaki ve iOS 10 emojileri gibi daha büyük emojiler ekleyebileceğiniz, Emojitant tweaki diğer ilgi gören tweaklerde.Bu Repoyu yükleyin. Pişman olmayacaksınız.

 

iCleaner Pro Repo
Stabil URL: https://ib-soft.net/cydia
Beta URL: https://ib-soft.net/cydia/beta

Ivano Bilenchi, iCleaner Pro tweak geliştiircisidir. Şu an 2 farklı reposu var. İlk repo, stabil yazılımları içerirken (iCleaner, iCleaner Pro gibi..) 2. reposu, Bilenchi’nin deyimiyle, yazılım atölyesi gibidir. Deneme yazılımlarını içerir. Ben özellikle iCleaner Pro’yu mutlaka yüklemenizi öneririm.

Karen’s Pineapple Repo
URL: https://cydia.angelxwind.net/

Karen, veya diğer adıyla angelXwind, geliştiriciler arasında tanınmış biridir. Bu hanımın repoları geniş yelpazede tweakler içeriyor. Özellikle ileri düzey iOS kullanıcıları için, sistem araçları yayınlıyor. En çok indirilen tweakleri: ppSync UnifiedSafariSaver, PreferenceOrganizer 2, mikoto, ve IneffectivePower.

Örneğin; ppSync Unified, imzalanmamış .ipa dosyalarından eski sürüm iOS’ları cihazınıza kurmanızı sağlıyor. Sürekli gelen sorulardan birisi de iOS 6 gibi eski versiyonlara dönüşün mümkün olup olmaması. Bu tweak ile bu mümkün. Ben denemedim ama internette nasıl olacağı yazıyor.

Forty Six & Two Repo
URL: repo.fortysixandtwo.com

Bence az bilinen gizli bir hazine bu repo. Son zamanlarda Hapticle ile tanılılırlığı hızla artan bir repo.  Bu repoda WeatherBadge , gibi başka çok popüler araçlar da var.

HASHBANG Productions Repo
URL: cydia.hbang.ws

HASHBANG Productions repository en bilinen repolardan biri. Sebebi de içinde tonlarca paket var. Örneğin; StoreAlert,MapsOpener, DailyPaper, ve BrightVo gibi. Hepsi de iOS 9 cihazlarda sorunsuz çalıştığı doğrulanmış paketler.

StoreAlert, App Store’dan otomatik uygulama açılmasını engelleyen bir tweak.

MapsOpener, Bir adresin Apple Map’de değil de Google Maps’de açılmasını sağlar.

DailyPaper, otomatik olarak cihazınızın duvar kağıdını her gün değiştirir.

iMokhles Repo
URL: apt.imokhles.com

RevealMenu paketini içeriyor. Bu paketle 3D Touch özelliği olmayan eski Apple cihazlarına da 3D Touch özelliği geliyor. Bu birçoğumuz için bu repoyu eklemek için çok yeterli bir sebep.

CP Digital Darkroom Repo
Stabil URL: https://repo.cpdigitaldarkroom.com
Beta URL: https://beta.cpdigitaldarkroom.com

Bu repoda, çok faydalı ve güzel paketler var. Medusa tweaki, Picture-in- picture özelliğini getiriyor. Shortcuts tweaki, ek 3D Touch özellikleri getiriyor.

Philip Wong Repo
URL: https://pw5a29.github.io/

Philip wong, Speed Intensifier tweaki ile jailbreak camiasında adından çok söz ettirdi. Bu tweak ile tüm geçişler, animasyonlar daha hafif ve daha hızlı.

F.lux Official Repo
URL: https://justgetflux.com/cydia/

F.lux tweak ile iOS cihazların görüntülenme kabiliyetleri artıyor. Apple’ın “Night Shift – gece görüşü” özelliğinden daha iyi diyebiliriz. Şu an için iOS 9.3.X versiyonlarda bet-deneme durumda.

CoolStar Repo
URL: https://repo.coolstar.org/

The CoolStar repository ileri seviye kullanıcılar için güzel bir repo. Cihazınıza ekstra komut satırı ekliyor. Standardın ötesinde teknik özelliklere hakim bir repo. Sadece geliştiricilere tavsiye ediyoruz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir