e-Kitap Okumak için En İyi 7 Uygulama

Akıllı telefonunuz yada tabletinizle kitap okumayı seviyorsanız e-Kitap Okumak için En İyi 7 Uygulama ‘yı sizler için derledik.

Yeni nesil, eline kalın kitaplar almak yerine daha hafif telefon, elektronik kitap okuyucu ve tabletlerimizle kitap okumayı tercih ediyor.

E-kitap, en temel hali ile geleneksel kitapları mobil cihazlara sığdırılması anlamına geliyor. Bu da hareket halindeyken kitapları taşımayı, kitap içerisinde aramadığınızı bulmayı son derece kolaylaştırıyor. Üstelik mekan ve zamandan bağımsız olarak kitap okuma imkanı sunan e-kitapların satın alınması da yine elektronik ortamda gerçekleştiğinden okuyuculara büyük kolaylık sağlıyor.

İşte kitap okuma keyfine yeni bir boyut kazandıran ve bu aktiviteyi daha da pratikleştiren e-Kitap Okumak için En İyi 7 Uygulama

e-Kitap Okumak için En İyi 7 Uygulama

Uygulamalar hakkında başlıklarının hemen altında küçük bilgiler vermiş olsak da, kendiniz denemeden size göre en iyisinin hangisi olduğunuz bilmeniz de çok mümkün görünmüyor.

1- Sumatra

sumatrapdf

Çoğu kişinin en sevidği e-kitap okuyucusu olan Sumatra, kolay kullanımı ile dikkat çekiyor. Elinizdeki e-kitapları sadece birkaç tıkla birlikte uygulama üzerinden açabiliyor ve hemen okumaya başlayabiliyorsunuz. Ayrıca Sumatra’nın arayüzü, normal kitap dokusuna çok yakın olduğu için, beyaz fonlu diğer alternatiflerine nazaran gözleri daha az yoruyor ve okuma zevkinizi bir hayli arttırabiliyor.

2- Icecream

Icecream ekitap

Icecream de yine arayüzüyle dikkat çeken uygulamalardan bir tanesi. Sade ve kolay kullanılabilir bir arayüze sahip olan Icecream, kendisini tamamen okumaya odaklamış durumda. Elinizdeki e-kitapları uygulama üzerinde açtıktan sonra istediğiniz kadar okuyabiliyor ve Icecream’e tekrar döndüğünüzde kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Kitapvari arka fonuyla birlikte tasnif kısmının da bir hayli güzel olmasıyla tercih edilebilir uygulamalardan bir tanesi olarak kullanıcılarıyla buluşuyor.

En İyi Ücretsiz Kitap İndirme Siteleri

3- Calibre

calibre

Calibre, bir e-kitap okuyucusu olmaktan ziyade size e-kitap konusunda tam bir çözüm sunuyor. Uygulama üzerinde kitap okuyabildiğiniz gibi elinizdeki kitapların formatlarını da değiştirebiliyorsunuz. Değiştirdiğiniz formatları sonrasında başka e-kitap okuyucu platformlarına da aktarabiliyorsunuz. Bunlarla birlikte uygulama üzerinden yeni kitaplar satın almanız da mümkün. Arattığınız bir kitabın en uygununun nerede olduğunu uygulama size gösteriyor. Ardından kitabı buradan satın alıp, hemen okumaya başlayabiliyorsunuz. Calibre’ye en son eklenen bir özellikle birlikte, artık kitap ve e-kitap dünyasına dair en yeni haberleri de yine bu uygulama üzerinden takip etmeniz mümkün olabiliyor.

4- FBReader

fbreader

Yine basit arayüzü ve kullanımı ile dikkat çeken bir uygulamayla daha karşı karşıyayız. FBReader’ın makyaj tarafıyla kullanıcılarını çekme gibi bir derdi yok. Kolay kullanımı ve düşük boyutuyla hemen kullanılmaya hazır. Desteklediği formatlarla birlikte, metinler için hazırlanmış neredeyse her uzantıyı destekleyen FBReader, herhangi bir şey okumak istediğinizde hemen yardımınıza yetişiyor.

5- Bibliovore

bibliovore

Windows Store üzerinden edinebileceğiniz (hemen aşağıdaki indir butonuna basarak da ulaşabilirsiniz) bu uygulama, klasik bir e-kitap okuyucu ve birçok farklı uzantıyı destekliyor. En dikkat çekici özelliği ise One Drive ile birlikte çalışabilmesi. Windows Store üzerinden edinebilmesi sebebiyle Microsoft’un bulut sunucu hizmeti ile tam bir ortaklık halinde çalışıyor ve bu sunucular üzerinde tuttuğunuz herhangi bir kitap varsa anında size gösterebiliyor. Keza uygulama üzerinden kitaplarınızı derli toplu halde One Drive’a atabiliyorsunuz ve istediğiniz zaman buradan görüntüleyebiliyorsunuz.

6- Bookviser

bookviser

Bookviser, bir e-kitap okuyucunun yapabileceği her şey yapıyor. Desteklediği ePub, html, fb2, uzw3 gibi farklı uzantılarla birlikte, birçok farklı kitabı tek bir yerde okumanıza yardımcı oluyor. En dikkat çeken özelliği ise yine arayüzü. Fakat diğer uygulamalardan farklı olarak Bookviser size tam bir kitap görünüşü sunuyor. Okuduğunuz yazılar kitapların üzerine yazılmış değişlde geliyor ve sayfaları çevirdiğinizde, gerçekten bir kitabı çevirdiğinizi hissedebiliyorsunuz.

7- Cover

cover epub

Bu uygulama diğerlerine nazaran odak noktasına çizgi romanları koymuş durumda. CBZ/ZIP, CBR/RAR, 7Z/CB7, CBT, PDF, EPUB gibi metin formatlarının yanı sıra JPEG, PNG, GIF, BMP, WEBP gibi fotoğraf uzantılarını da gösterebilen Cover, birçok işinizi aynı anda görebiliyor ve farklı işler için de kullanılabiliyor. Tüm bunlarla birlikte One Drive ve Google Drive desteği sunmasıyla da bilgisayar üzerinde çizgi roman ya da e-kitap depolama işini bir hayli kolaylaştırıyor.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.