Burun Estetiği Nedir ve Yaptırmanın Sebepleri Nelerdir?

Burun estetiği sayesinde burnunuzda bulunan çukurlar ve tümseklerde giderilebilir. Bütün bu düzenlemeleri yapmadan önce burun iskeletini oluşturan dokuları düzeltmek gereklidir. Buruna şeklini yumuşak doku verir. Burun kökü iki kemik tarafından oluşur. Bu bölümün oldukça sert ve dayanıklı olduğunu söylemek mümkündür. Burunun orta kısımlarından sonra kemik yerine kıkırdaklar görülür. Bu bölgelerin sağlamlığı kemik tarafına göre daha hassastır.

Burun Estetiği Yaptırmanın Sebepleri Nelerdir?

Burun estetiği ameliyatı yaptırmanın bir değil, birçok sebebi olabilir. Burun estetiği operasyonları çoğunlukla kozmetik amaçlı yapılsa da fonksiyonel amaçlı yapılan burun ameliyatı operasyonları da mevcuttur. Burun şeklinden dolayı nefes alma problemi yaşayan insanlar bulunabilir. Bu tip sorunlar burun estetiği operasyonlarıyla giderilebilir. Kozmetik sebeplerden dolayı burun estetiği yaptırmak isteyen insanların çoğunda burnunda bulunan tümsekler ve çukurlar şikayetçilerdir. Mükemmel burun diye bir şey kesinlikle söz konusu değildir. Burunda yapılan her değişiklik insan suratının yapısına doğru orantılı olarak yapılır. Burun yapımında yapılan insanın suratına uyumluluk derecesi çok önemlidir. Burnunuzu çeşitli sebeplerden dolayı değiştirdiğinizde eğer yaptırılan burun suratınıza uyumlu olmazsa çok kötü bir sonuçla karşı karşıya gelebilirsiniz. Burun yaptırırken gerçekçi yaklaşım çok önemlidir. Burun estetiği konusunda uzman doktor ekibimizle siz çeşitli burun sorunları yaşayan hastalarımıza yardımcı olabiliriz. Burun estetiği yaptırırken doktor seçimi çok önemlidir.

Bu yüzden burun estetiği yaptırmadan önce mutlaka iyi bir araştırma süreci geçirin. İnternetten araştırmalar yapın. Daha detaylı bilgi için Dr. Süreyya Şeneldir resmi web sayfasına ya da Burun Tıkanıklığı linkine tıklayarak gerek buru tıkanıklığı gerekse burun estetiği ve ameliyatı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Kafanıza takılan bütün soruları bizlere sorabilirsiniz. Burun estetiği operasyonları öncesinde kafanıza takılan soruları sormamak ileride karşınıza çıkacak büyük sorunları tetikleyebilir. Uzman doktor kadromuz ile birlikte sizlerin her zaman yanınızdayız. Burun sağlığınızı ihmal etmezseniz doğal olarak hayat kalite standartlarınızı da düşürmemiş olursunuz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir