Köy Kilimi Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanılır?

Geçmişte kilimler birçok alanda (çadırların kurulması, motiflerle bir şeyler anlatılmak istenmesi gibi) kullanılmaktaydı. Bu yüzden Köy Kilimleri kullanım olarak oldukça tercih edilen bir üründür. Köy Kilimleri ahşap dokuma tezgahinda büyük bir emek harcanarak dokulur ve evlerimize el emeğinin dokusunu yansıtır. 

Eve ferahlık veren bu Köy Kilimleri aynı zamanda geometrik desenleri ve motifleriyle de eve ayrı bir hava katmaktadır. İşte dekorasyonunuzu tamamlayacak olan Köy ve etnik kilim modelleri gibi ürünlerle birkaç dekorasyon fikri sayesinde evinize yeni bir hava katın ve bunun tadını çıkartın.

Balkonunuzda saatlerce vakit geçirmenin keyfini çıkarın

Balkon yaz mevsimleri evdeyken tercih edilen mekanlardan biri olarak ortaya çıkmaktadır. Balkonunuzu daha oturabilir hale getirmek için balkonda bulunan sandalyelerin üzerine kilimleri serebilir ve böylelikle balkonunuza canlılık katabilirsiniz. 

Kilimleri duvarlara asın

Kilimleri sadece zemine sererek değil, aynı zamanda duvarlarınıza asarak evinize farklı bir hava verebilirsiniz. Böylelikle duvarlarınızı sadelikten kurtarmış olup renklerin konuşmasına izin vermiş olacaksınız.

Zeminizi doğanın dokunuşuna bırakın

Zemini Köy Kilimleri ile kaplamak, doğayla iç içe gibi hissetmenizi sağlayacak ve yumuşak dokusuyla ev içinde oldukça rahat hissedeceksiniz. Zemine uygun mobilyalar seçerek dekorasyonunuzu muhteşem bir şekle getirebilir ve rahatlığın tadını çıkarabilirsiniz.

Mobilyalarınızı renklendirin

Mobilyaların üzerine Köy Kilimlerini sermek mobilyalarınıza rustik ve etnik görünüm sağlayacak ve dekorasyonunuza daha farklı bir hava verecektir. Farklılıklardan hoşlanan kişiler için oldukça güzel bir dekorasyon fikri olan mobilyaları Köy Kilimleri ile kaplamak, mükemmel bir tercih olacaktır.

Merdivenlerinizi konuşturun

Merdivenlere sereceğiniz Köy Kilimleri, mobilyalarınıza serdiğiniz Köy Kilimleri gibi rustik ve etnik bir görünüm sağlayacaktır. Dekorasyonunuza katkı sağlayacak bu minik dokunuş ile elde etmek istediğiniz görünümün tadını rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir