Bükülebilir Penil Protez Ve Ameliyatı

Bükülebilir penil protez tedavisi, iktidarsızlık sorunu yaşayan erkeklerin yaşadığı sorunları tamamen ortadan kaldırıyor. Penis implantı olarak da adlandırılan mutluluk çubuğu nedir? Penis implantları, erektil disfonksiyonu (ED) olan erkeklerin ereksiyon elde etmesine yardımcı olmak için penise yerleştirilen tıbbi cihazlardır. ED için diğer tedaviler başarısız olduktan sonra penil implantlar sıklıkla önerilir. Mutluluk çubuğunun ne olduğu konusunda daha spesifik bilgi verilmesi gerekiyorsa penil protez çeşitleri hakkında bilgi verilmesi açıklayıcı olacaktır.

 Bükülebilir Mutluluk Çubuğu nedir

 İki ana tip penil implant vardır: yarı sert bükülebilir penil protez ve şişirilebilir model. Her penil implant tipi farklı çalışır ve kendi avantajlarına sahiptir. Mutluluk çubuğu takmak için cerrahi müdahale gereklidir. Penil implantları seçmeden önce, olası riskler, komplikasyonlar ve tedavi sonrası bakım dahil olmak üzere ameliyatın neleri içerdiğini anladığınızdan emin olmanız önemlidir.

 Penil Protez Neden Kullanmaktadır?

 “Mutluluk çubuğu nedir” sorusunun bir diğer cevabı da neden kullanılması gerektiği ile yakından ilgilidir. Çoğu erkekte erektil disfonksiyon ilaç veya penis pompası (vakum daraltma cihazı) ile başarılı bir şekilde tedavi edilemez.

 Diğer tedaviler başarısız olursa veya diğer yöntemler cinsel aktivite için yeterli ereksiyon sağlamanıza izin vermiyorsa penil implantı düşünebilirsiniz. Mutluluk çubuğu ayrıca peniste eğriliğe yol açan yaralanmalar ve ağrılı ereksiyonlara (Peyronie hastalığı) yol açan rahatsızlıkları gidermek için de kullanılabilir.

 Mutluluk Çubuğunu Kimler Kullanabilir?

 Penis implantları hemen hemen herkes için uygundur. Anatomik olarak eksiksiz bir yapıya sahip her tip penise kolayca yerleştirilebilir. Duygusal stres, günümüzde iktidarsızlığın ve protez çubukların kullanımının en yaygın nedenlerinden biridir. Genellikle doğası gereği psikolojik olan, ilişki çatışmalarının sonucu olan ve tersine çevrilebilen iktidarsızlık için kullanılabilir.

 Özellikle yaşlıları etkileyen ve erektil disfonksiyona neden olan birçok sağlık probleminde güvenle kullanılabilir. Bazı istisnai durumlar vardır. Bunlar; Akciğer enfeksiyonu olarak bilinen akciğer hastalığı, idrar yolu enfeksiyonu gibi bulaşıcı bir hastalık ve kötü kontrol edilen diyabet. Bu hastalıklar için tedavi sonrasında yine Mutluluk Çubuğu implantı kullanılabilir.

 Mutluluk Çubuğu, Sağlıklı Genç Penisinizden Farklı Değildir

 Penis implantları erkeklerin ereksiyon olmasına izin verirken, cinsel istek veya hissi azaltmadığını unutmayın. Zaten aşırı derecede sert olan bir penisin cinsel ilişki sırasında zevk vermemesi pek olası değildir. Ek olarak, çoğu penil implant, ameliyat sırasında penisinizi doğal boyutundan daha büyük hale getirebilir.

 Yıllardır sertleşmemiş veya maksimum boyutuna ulaşmış bir penisin bükülebilir penil protez kullanılarak eski performansına kavuştuğunu görmek her türlü görsel ve psikolojik doyumu sağlayabilir. Bunu akılda tutarak, kullanıcılar neredeyse her zaman ereksiyon halindeki bir penisin öncekinden biraz daha büyük olduğunu belirtirler.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.