Android Telefonda Yüz Tanıma Kilidini Kullanmak

Android Telefonda Yüz Tanıma Kilidini Kullanmak başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Neredeyse her ay yeni bir Android akıllı telefon piyasaya sunuluyor. Pazara sunulan akıllı telefonların büyük bir kısmı üst seviye modeller oluyor ve bu akıllı telefonlarda parmak izi okuyucusu yer alıyor. Daha düşük akıllı telefonlar ise güvenlik konusunda kullanıcılarını pek tatmin edemiyor. Bu yazımızda Android Telefonda Yüz Tanıma Kilidini Kullanmak konusunu ele alacağız.

Eskiden Android akıllı telefon kullanıcıları kişisel bilgilerinin güvenliğini sağlamak için telefonlarına ya şifre ya da şekil belirlerdi. Devir değişti ve artık kullanıcılar telefonlarının kilidini yüzlerini taratarak açıyorlar. Bunun için ise akıllı telefonlarına ek bir uygulama indirmelerine gerek kalmıyor.

Android Telefonda Yüz Tanıma Kilidini Kullanmak

Kullanıcıların yüzünü güldüren bu özellik piyasada bulunan çoğu Android akıllı telefonda yer alıyor. Akıllı telefonunuzun bu gizli kalmış özelliğini kullanmak için telefonunuzun Ayarlar menüsüne girmeniz gerekiyor. Telefonunuzun ayarlar menüsüne girdikten hemen sonra ise “Güvenlik” bölümüne girerek ekran kilidi ve şifre menüsünü seçmeniz gerekiyor.

Android Telefonda Yüz Tanıma Kilidini Kullanmak1

Şu anda telefonunuzun en güvenli alanındasınız. Buradan SIM kartınızın PIN kodunu değiştirebilirsiniz ya da telefonunuza güvenlik kilidi belirleyebilirsiniz. Açılan güvenlik bölümünde akıllı kilit sekmesine dokunarak telefonunuza belirleyebileceğiniz kilitleri görebilirsiniz.

Android Telefonda Yüz Tanıma Kilidini Kullanmak başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir