Android Telefonda Konuşarak Mesaj Yazma

Araç kullanırken, eliniz meşgulken veya konuşarak mesaj yazmak istediğiniz zaman sesle mesaj yazabilirsiniz. Android telefonların klavyesinde bulunan mikrofon özelliği sayesinde konuşarak mesaj yazabilirsiniz. Android Telefonda Konuşarak Mesaj Yazma özelliğini, sms, whatsapp, messenger ve diğer mesajlaşma uygulamalarında kullanabilirsiniz.

Android Telefonda Konuşarak Mesaj Yazma

Sesle mesaj yazmak için her hangi bir ön ayar yapmanıza gerek yoktur. Kullandığınız mesajlaşma uygulamasını açın. Uygulamada mesaj kısmına dokunun ve açılan klavyede “Boşluk” tuşunun yanındaki simgeye dokunun ve basılı tutun.

Android Telefonda Konuşarak Mesaj Yazma

Açılan küçük menüden “Mikrofon” simgesini seçin.

Android Telefonda Konuşarak Mesaj Yazma

Mikrofon simgesini seçtiğiniz zaman Google’ın mikrofon özelliği açılacak ve konuştuğunuzda bunlar kelimelere dökülüp yazılacaktır.

Android Telefonda Konuşarak Mesaj Yazma

Yukarıda anlattığımız gibi mikrofon simgesini seçtiğiniz zaman artık varsayılan olarak Boşluk tuşunun yanında mikrofon simgesi olacaktır. Konuşarak mesaj yazmak istediğinizde artık tek yapmanız gereken mikrofon simgesine dokunmaktır.

Sesle mesaj yazma özelliği, whatsapp’da ve messenger’de bulunan ses gönderme butonundan farklıdır. Sesle mesaj yazdığınız zaman sesiniz kelimelere dökülüp mesaj olarak gönderilir.

Eğer yukarıda anlatmış olduğumuz yöntem sizin telefonunuzda olmuyorsa eski bir android sürümü kullanıyor olabilirsiniz. Bunun için Google’ın android cihazlar için geliştirmiş olduğu Google Klavye uygulamasını kullanabilirsiniz.

Android Telefonlarda Silinen Mesajları Kurtarma

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir