Akıllı Telefonların Ekranı Nasıl Temizlenir?

Akıllı Telefonların Ekranı Nasıl Temizlenir

Birçok kullanıcının telefonda en dikkat ettiği nokta telefonun ekranıdır. Çünkü dokunmatik ekranlar hassas yapılarından dolayı çizilmeye, kırılmaya veya çatlamaya oldukça meyillidir.

Üretici firmalar çizilmez ekranlı akıllı telefonlar yapmayı başarsa da, tedbiri elden bırakmamak ve dikkatli olmak gerekir. Unutmamak gerekir ki telefonun yanlış şekilde temizlenmesi, ekranın zarar görmesine neden olabilir. Akıllı telefonunuzun ekranı zarar gördüyse, ekranı değiştirmek neredeyse yeni telefon parasına denk gelecektir.

Akıllı Telefonların Ekranı Nasıl Temizlenir-1

Temizlikte Nelere Dikkat Edilmeli?

Akıllı telefonunuzun ekranını temizlerken ıslak bez kullanmayın. Bunun yerine hafif nemli bir bezle ekranı silmeniz ekranı tozlardan arındıracaktır. Ayrıca temizlik yaparken ekranı çok fazla bastırmadan, ekran üzerinde daireler çizerek temizlik yapmaya özen gösteriniz. (Bakınız: Tablet ve Cep Telefonu Temizliği Nasıl Yapılmalı?)

Telefonun üzerinde kuruyan leke ve parmak izlerini daire yöntemiyle temizleyebilirsiniz. Lekelerin çıkmaması durumunda, gücü arttırmak yerine işlemin tekrar sayısını arttırmayı deneyiniz. Bunların yanında kullandığınız bezin kumaş türü de temizlik için önemli bir rol oynar.

Temizlikte mikrofiber bez kullanmanız maksimum verim elde etmenize yardımcı olur. Bu tarz ürünleri set şeklinde internetten veya en yakın teknoloji mağazasından temin edebilirsiniz. Ayrıca telefon temizlemek için tasarlanan  eşyalarıda satın alabilirsiniz.(Telefonunuzu Bakterilerden Koruma Yolları)

Akıllı Telefonların Ekranı Nasıl Temizlenir-2

Kaynak: WebTekno (Kaan Türk)

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.