İyi Poker Oynamanın Sırları Nelerdir?

Pokerde kaybeden taraf olmamak için, güçlü bir hafızaya sahip olmalısınız. Güçlü hafızanın yanı sıra bu oyunda da pratik olmanız gerekiyor. Pratik bir oyun anlayışına sahip olmanız için oyunu uzun süre oynamalısınız ve yapılabilecek tüm hamleleri öğrenmelisiniz.
Hamleleri öğrenirken zamana uygun şekilde hamleleri öğrenebilirsiniz. Zamanında yapacağınız akıllı hamleler ile oldukça rahat bir şekilde oyunu kazanabilirsiniz. Tüm oyuncular, diğer oyuncuları izleyerek rahatlık durumuna bakarlar ve ona göre hamle yaparlar.
1-) Eliniz İyi Geldiyse Normal Tutumunuzu Bırakmayın
Çok iyi bir ele sahip olduğunuz zaman kesinlikle farklı bir hal hareket içerisine girmeyin. Oynadığınız ortamda usta oyuncular varsa sizin hareketlerinize bakarak durumu anlarlar ve sıradaki ele girmezler.
2-) Yüksek Betlerden Kaçının
Eliniz iyi geldiği zaman doğal olarak yüksek betlerle oyuna dahil olmaya çalışacaksınız. Yüksel bir betle oyuna girdiğinizde, elinizin iyi olduğunu rahat şekilde açık edersiniz. Elinizin iyi olduğu zaman düşük betlerle oyuna girin ve miktarı yavaş yavaş arttırın.
3-) Oyuncu Analizi Yapın
Canlı Poker oynanan masada bir kenarda oturmalısınız. En yüksek ve en düşük beti yapan insanların mimiklerini sağlam analiz edin. Bu mimikleri analiz ettiğinizde siz de tecrübe edinirsiniz ve oynadığınız ellerde kesinlikle bu mimiklere kapılmamaya çalışırsınız.
4-) Ustaların Yanında Durmayın
Oyunu çok iyi bilen insanların yanında bulunmanız sizin için zaman kaybı olacaktır. Çünkü ustalar, sizin iyi oynayabilmeniz için size kesinlikle ipucu vermeyecektir. Aksine oyunu çok iyi bildiğini sanan ve marifetlerini anlatmaya başlayan insanların yanında durun. Çünkü o tür insanlar yaptıkları hamleler karşılığında kazandıkları oyunları saatlerce anlatabilirler. Bu yöntem de kolayca taktik oluşturmak için idealdir.
5-) Davranışlarınızı Sık Sık Değiştirin
Poker oynadığınız esnada eliniz iyi geldiyse ara sıra bunu belli edin. Elinizin iyi geldiğini anlayan diğer oyuncular oyundan çekilecek ve en fazla birkaç dolar kaybedeceksiniz. Eliniz kötü geldiği zaman tekrar elinizin durumu iyiymiş gibi davranın. Bu duruma sık sık devam ettiğiniz sürece diğer oyuncular sizin hareketlerinizden oyun stilinizi ve el durumunuzu çözemeyeceklerdir.

Diğer Poker oynayabileceğiniz yabancı merkezli site https://www.pokerstars.com/

Ersin ÜZGÜN

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir