iPhone İnternetimi Bitiriyor Ne Yapabilirim?

iPhone internetimi bitiriyor ne yapabilirim

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunu, telefonların şarjlarının çabuk bitmesi ve sınırlı internet paketlerinin su gibi tükenmesi. Bu noktada kullanıcılar için bir kaç tüyo vermek istiyoruz.

İnternet kullanımını azaltmak için özellikle kullanıcıların ücretsiz olarak hem Google store hem de iphone Store da yayınlanan uygulamalara dikkat etmeleri gerekli. Android de ücretsiz olarak yayınlanan bir çok uygulama, arkada internet erişimini açık bırakarak, aralıksız internet üzerinden data indirmeye çalışmaktalar. Masum gibi gözükse de bir anda yüzlerce mb internetinizin bittiğini görebilirsiniz. Burada ne yapılabilir?

Eğer basit bir uygulama ise telefonunuzda ağ ayarlarına girerek acil bir işiniz yok ise internet/ağ kullanımını 2G olarak ayarlamanız, saniyede indirilebilecek veri miktarını sınırlayacak, az da olsa internetinizin azalmasını engelleyecek. Bunu Hem iphone, ipad ve android tüm akıllı telefonlarda yapabilirsiniz. Bunun en büyük faydası data erişimini yavaşlatmak dışında telefonunuzun 3G kullanımını 2G ye indirdiğiniz için daha fazla güç tüketmesini de engellemesi. Eğer ki şarjınız kritik seviyede azalmış ise o zaman hücresel veriyi tamamen kapatmanız fayda sağlayacak. Ama telefonunuzu şarj ettikten sonra yine hücresel datayı eski durumuna getirmeyi unutmayın deriz…

iPhone internetimi bitiriyor ne yapabilirim-2

Ayrıca Wifi ve Bluetooth u da bağlanacak bir ağ/cihaz olmasa bile her zaman kapalı tutmanızı öneririz. O seçeneklerde telefonunuzun bağlanabilecek ağ var mı şeklinde arama yaparken şarjınızın daha çabuk tükenmesine neden olur.

Diğer bir önlem ise, özellikle iphone/ipad kullanıcılarının cloud sisteminde tuttukları müziklerin veya satın aldıkları uygulamaların hücresel olarak telefonda güncel tutulmaya çalışılmasının engellenmesi. Eklenen her şarkı ve parçanın internet datası üzerinden indiriliyor olması internetinizi hızlıca bitirecektir. Burada hiç ummadığınız bir adan wifi üzerinde iken dinlediğiniz müziklerin, güncellenen uygulamaların telefona indirildiğini görebilirsiniz. Bunu engellemek için ise Ayarlardan itunes Store ve App Store a girerek Otomatik indirmeler bölümünde yer alan Hücresel Veri yi kullan seçeneğini kapalı hale getirmeniz gerekir.  Diğer seçeneklerin ise Müzikler/Uygulamalar vs açık kalması sadece Wifi a bağlandığınız anda bu uygulamalar ve müziklerin otomatik olarak indirilmesini sağlayacaktır.

iPhone internetimi bitiriyor ne yapabilirim-3

Kaynak: o1h1

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.