iPhone 7’nin 7 Problemi ve Çözümü

iPhone 7 bir önceki iPhone telefonlara göre daha hızlı bir işlemci, daha iyi kameralar ve su geçirmezlik gibi özelliklere sahip. Ancak genede tüm bu geliştirmeler cihaz günlük kullanımda sorunlar çıkarıyorsa ne işe yarar ki? Bu yazımızda iPhone 7’nin 7 Problemi ve Çözümü ‘nü anlatacağız.

iPhone 7’nin 7 Problemi ve Çözümü

1. Telefondan Gelen Tıslama Sesi

Bazı kullanıcılar cihaz yoğun kullanımdayken bir tıslama sesinin çıktığı şikayetinde bulundular. Sesin kaynağı cihazın arkasında Apple logosunun yanında, yani tam da yeni A10 Fusion işlemcisinin olduğu yerde. Sorunun nedeni muhtemelen yeni işlemci ve şimdilik herhangi bir çözümü yok. Tavsiyemiz en yakın Apple yetkili servisine gidip değişim talep etmeniz.

2. Kötü Pil Ömrü

iPhone’lar ilk çıktıklarından bu yana kötü pil ömürleriyle ünlüler. Bunun için hiç bir kalıcı çözüm olmasa da eğer ani düşüşler ile karşı karşıya kalırsanız en yakın teknik servise gidip sorununuzu belirtmenizde fayda var.

3. Uçak Modunu Kapattıktan Sonra “Servis Yok” Yazısıyla Karşılaşmak

Bir çok iPhone 7 kullanıcısı telefonlarını uçak modundan çıkardıktan sonra bile “Servis Yok” yazısıyla karşılaşıyorlar. Apple hala bir çözüm yolu üretmediyse de bizim yollarımızdan birini deneyebilirsiniz:

  •   Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamak
  •   SIM kartınızı çıkartıp yeniden takmak

4. EarPods Kulaklık Tuşlarının Çalışmayı Durdurması

iPhone 7 ile kaldırılan kulaklık girişi hepimizin bildiği şey. Ancak telefona şarj girişinden bağladığınız Apple kulaklıkların yaklaşık beş dakika sonra ses kontrol ya da şarkı değiştirme tuşlarının çalışmayı bırakması kesinlikle bir problem. Apple’da bunu anlamış olacak ki hemen bir güncelleme yayınlayarak sorunu çözmüş. Eğer siz de aynı problemi yaşıyorsanız telefonunuzun yazılımını güncelleyerek sorunu çözebilirsiniz.

5. iPhone 7 Aktif Edilemiyor Hatası

iPhone 7’nin satılmaya başlanmasının ilk günlerinde Apple sunucularında oluşan yoğunluklar nedeniyle bir çok kullanıcı bu sorunla karşı karşıya. Yapmanız gereken şey sabırlı olup tekrar tekrar denemek. Ancak tekrar denemek fayda etmezse şu yollara başvurabilirsiniz:

  •   iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes üzerinden aktivasyon işleminizi gerçekleştirin. iTunes’un güncel olduğundan mutlaka emin olun.
  •   Eğer aktivasyonu mobil veri üzerinden yapıyorsanız onun yerine sağlam bir Wi-Fi ağı kullanmayı deneyin.
  •   Kapatıp açmayı ve tekrar denemeyi de unutmayın.

6. Wi-Fi Sorunları

Bazı kullanıcılar kablosuz ağlarına bağlanmakta sorunlar yaşadıklarını söylediler. İşte bu sorunların çözümleri:

  •   Yeniden başlatmak her sorunun çözümü olabilir.
  •   Bağlanmaya çalıştığınız kablosuz ağı önce unut dedikten sonra tekrar şifresini girerek bağlanmayı deneyebilirsiniz.
  •   Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunarak sorununuzu çözebilirsiniz.
  •   Fabrika ayarlarına çekmek de sizin için kesin çözüm olabilir.

7. Bluetooth Bağlantı Sorunları

Wi-Fi gibi Bluetooth bağlantılarında da sorunlar yaşadıklarını belirten çok kullanıcı var. Çoğunun çözüm yolu şu:

Ayarlar>Bluetooth ekranına gelin ve bu ekranda sorun yaşadığınız cihazın adının yanındaki mavi “i” butonuna basın. Çıkan menüde “Bu cihazı unut”u seçin ve tekrar cihaza bağlanmayı deneyin.

Eğer bu çözümler hiç bir şekilde sorunlarınızı çözemediyse mutlaka yapmanız gereken en yakın Apple yetkili servisine gidip durumu bildirmek.

En Ucuz iPhone 7 Hangi Ülkede Satılıyor?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.