iOS 9.3.3 Jailbreak Problemleri ve Çözümleri

Pangu iOS 9.3.3 için (iOS 9.3.3 ve iOS 9.2 arasındaki sürümlerde dahil) Jailbreak aracını yayınladı.  (Bakınız :iOS 9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır? ) Bu tümüyle sürpriz bir gelişme oldu ve bir anda Jailbreak dünyası hareketlenmiş oldu. Şimdilik sadece Çince versiyonu kullanılabilir ola bu aracı kullanarak pek çok kişi iPhone, iPad ve iPod touch’ını Jailbreak etmeyi başarmış durumda. Ancak kimi hatalar ve problemler söz konusu. iOS 9.3.3  Jailbreak Problemleri ve Çözümleri ni yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Pangu ekibi bu hatalardan haberdar ve düzeltmek üzere çalışma yaptıklarını bildirdiler ancak düzeltme gelene kadar karşılaşılan bu sorunları nasıl düzeltebileceğinizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Paylaştığımız düzeltmelerin kimisinin geçici olabileceğini unutmayın. Sadece Pangu tarafından bir düzeltme gelene kadar hayat kurtacak yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz.

iOS 9.3.3  Jailbreak Problemleri ve Çözümleri

iPod touch 6G ve iPad Pro’da Cydia’nın Yüklenmemesi Durumu

iPad Pro veya iPod tocuh 6G kullanan birçok kullanıcı cihazlarının Jailbreak işlemleri sırasında yeniden başlatma sonrasında Cydia uygulamasının gelmemesinden şikayetçiler. Bunun için şimdilik bir çözüm söz konusu değil. Hal böyle olunca Pangu’dan gelecek bir düzeltmeyi beklemek gerekiyor.

Cihazınıza PanGu Jailbreak Uygulamasının Yüklenmemesi Durumu

PanGu ekibi Apple’ın arkasında bıraktığı açıklardan faydalanarak genel iOS sürümü üzerine Jailbreak aracını inşaa etmiş olsalarda kimi sorunların olduğu açık. Pek çok kullanıcı bilgisayardan yükleme yaptıkları halde cihazına Jailbreak uygulaması olan PP’nin yüklenmemesinden şikayetçiler.

Bunun için alternatif bilgisayarsız Jailbreak yöntemi denemek gerekiyor.

Bakınız : Safari Kullanarak iOS 9.3.3’ü Jailbreak Yapma

Jailbreak Uygulamasının Yüklenmesi Sırasında Apple ID Hatası Durumu

Bu sorundan özellikle pek çok kişi muzdarip. Bunun en büyük sebebi ise kurulum talimatlarının tam olarak takip edilmiyor olması. Eğer ki bu hata ile karşılaşıyorsanız Jailbreak işlemleri öncesi Ayarlar > iCloud ve Apple ID ile birlikte Touch ID/Parola korumasını kapattığınızdan emin olmanız gerekiyor.

İşlemleri başara alarak ve Apple servisleri, Touch ID/Parola korumasını kapatarak tekrar deneyin.

Jailbreak Sonrası Konum Servislerinin Çalışmaması Durumu

Konum servisleri Jailbreak sonrası çalışmayacak hale geldi ise Ayarlar > Genel > Sıfırla menüsünden Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğini deneyin. Eğer bu işe yaramazsa GPS sorunun telafisi için Cydia’dan “LibLocation” tweakini yükleyebilirsiniz.

Jailbreak Problemleri ve Çözümleri yazımıza devam ediyoruz.

Jailbreak Sonrası Cydia’nın Çalışmaması Durumu

PanGu ekibinin Jailbreak aracı henüz tam değil. Cihazınız yeniden başlarsa Cydia çalışmaz hale gelecektir ve tekrar PP Jailbreak uygulamasını kullanmanız gerekecektir.

Bilgisayarda PP Uygulamasının Başlatılamaması Durumu

Bunun çözümü için en iyi yöntem uygulamayı tekrar indirmektir. Hali hazırda Windows için kullanılabilir olan bu uygulamayı “Yönetici Olarak Çalıştır” demekte sorunun çözümü olabilir.

Cihazın Jailbreak Yapılamaması

Jailbreak aracının sadece 64 bit cihazlar için kullanılabilir olduğunu unutmayın.

Jailbreak Sonrası Donmalar ve Kilitlenmeler

iOS sürümünüzün 9.3.3 olduğundan emin misiniz? Jailbreak aracı iOS 9.3.3 ve iOS 9.2 arası tüm sürümleri kapsa da önerilen iOS sürümü 9.3.3’dür.

Tweaklerde Ortaya Çıkan Hatalar

Kullanmak istediğiniz tweakin iOS 9.3.3 uyumlu olduğundan emin misiniz? Bunun kontrol ederek devam edin. Belli bir süre tweak geliştiricilerin adaptasyonu için beklemeyi de denemeniz de fayda var.

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir