Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası Çözümü

Android işletim sistemi günümüzde dünya üzerinde en çok kullanılan mobil işletim sistemi haline geldi. Farklı kullanıcı kitlelerine hitap edebilen Android cihazların bu yaygın kullanım oranları onları doğal olarak en çok problem yaşanan akıllı telefon ve tabletler haline getiriyor. Android cihazlarda en çok karşılaşılan hatalardan biri de “Andorid sistem arayüzü durdu” hatası. Bu hata nedeniyle telefonunuz geçici bir süre kilitlenebiliyor veya telefonuz veya tabletinizde uygulamaların çalışması aksayabiliyor. Neyseki sıkça karşılaşılan bu problemin pratik bir çözümü var. Bu yazımızda bu sorun için Android sorun giderme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Temel olarak yazılımsal bir problem olan Android sistem arayüzü durdu hatası anlatacağımız yöntem ile kolay bir şekilde çözülebiliyor. Fakat nadir olarak bu problem donanımsal bir arızadan kaynaklanabiliyor. Bu tür durumlarda anlatacağımız çözüm yolu sizin için geçerli olmayabilir; bu nedenle eğer yazımızdaki çözüm yolu ile sonuç alamadıysanız Android telefon veya tabletinizi yetkili servise göstermenizi tavsiye ediyoruz.

Android sistem arayüzü durdu hatasını çözebilmek için ilk olarak Android cihazınızın “Ayarlar” bölümüne gidin. Ayarlar bölümünde “Uygulamalar” başiığını seçin:

Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası Çözümü 1

Uygulamalar penceresi açıldığında parmağınızı ekranda sola doğru sürükleyerek sağ taraftaki “Tümü” sekmesine geçiş yapın:

Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası Çözümü 2

“Tümü” sekmesi açıldığında “Sist Arayüzü” adlı uygulamayı listeden bulun ve üzerine dokunarak seçeneklerini görüntüleyin:

Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası Çözümü 3

Seçenekler açılınca “Önbelleği temizle” tuşuna dokunun. Bu işlem probleminizi çözecektir:

Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası Çözümü 4

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir