Zeytinyağı Üretici Fiyatları

toptan-zeytinyagi

Zeytinyağı, eski Mısır medeniyetlerinden bu yana kozmetik ürünlerinde de kullanılmaktadır. Yani sadece yiyecek olarak değil, aynı zaman kozmetik ürünlerinde de faaliyet gösteren bu ürün; insanlık için ciddi anlamda fayda sağlamaktadır. Yaklaşık olarak beş bin yıl önce keşfedildiği tahmin edilen zeytinyağının, en önemli özelliklerinden biri cilde oldukça iyi gelmesidir. Sağlık açısından gerçekten büyük bir önem arz eden bu ürün, yapılan araştırmalar sonucu gösteriyor ki; kalpten, sindirime, boşaltımdan kansere kadar onlarca hastalığın tedavisinde zeytinyağı öncü olmaktadır.

Peki margarin, ayçiçek yağı ya da mısırözü yağı yerine zeytinyağı kullanmaya karar verdim ancak iyi bir zeytinyağını nasıl anlayacağım gibi düşüncelere kapılanlar var. Aslında bunun da çözümü oldukça kolay. Kaliteli bir zeytinyağını tanımlamanız için dilini ve burnunuzu kullanarak 3 farklı şekilde sonuca ulaşmanız mümkündür. Bunlar; yakıcılık, burukluk ve aromadır. Muhtemelen bir çoğunuz bu 3 terimi tam olarak anlayamamıştır. Hemen açalım. İlk olarak aromaya değinmek gerekirse; o yağı kokladığınızda ‘’tekrar tekrar’’ koklama isteği uyandıran bir durum oluşacaktır içinizde. Eğer öyle bir durum söz konusuysa, büyük ölçüde aradığınız sağlam saf zeytinyağı karşınızda duruyor demektir. Ancak diğer aşamalardan da geçirmenizde fayda var pek tabi. Ancak şunu söylemeliyiz ki, taptaze bir zeytin ve soğuk sıkım bir yağ ise karşınızdaki; o halde çimen kokusunu net bir şekilde duymalısınız.

Şimdi gelelim ikinci seçeneğimize. Zeytinyağını değerli kılan bazı fenoller vardır. Bunlar, zeytinin hala canlı olduğunun göstergesidir. Bu fenolleri algılamak ise yine sizi damak tadınızdan geçmektedir. Eğer ki zeytinyağını yuttuğunuzda boğazınızda yakıcılık hissederseniz, bu demektir ki karşınızdaki zeytinyağı ikinci aşamamızı da geçmiş ve saf zeytinyağı olma yolunda hızla ilerliyor demektir. Son olarak ise üçüncü aşamamız yani en çok kafa karıştıran kısma geliyoruz, burukluk… Aslında bu konuda fazla söze gerek yok, direk zeytine özgü burukluğu hissetmeniz ve ilk 2 seçeneğin sağlamlığına güvenmeniz zaten sizin için yeterli olacaktır. Peki ya zeytinyağının kalitesinden artık eminsiniz ancak hala yöre konusunda farklı fikirlere mi kapılıyorsunuz? İşte bu noktada karşınıza yine 2 seçenek çıkıyor. Bunlardan ilki kendi kültürünüze, damak tadınıza, yaşam şartlarınıza güvenmek ve bulunduğunuz yöreden o zeytinyağını temin etmek. Ki zaten bu durum genellikle Akdeniz ve Ege’de yaygın olarak görülmekte ancak eğer bu konuda hala kafanızda soru işaretleri varsa ve ben saf zeytinyağı temin etmek istiyorum, bu konuda da en güvenilir kaynağa ulaşmak istiyorum diyorsanız o halde ikinci seçeneğiniz ‘’Merve Zeytinyağı’’ olacaktır.

Türkiye’nin hangi bölgesinde olursanız olun, en sağlıklı ve temiz şekilde size ulaşım yapan bu ekip; direk zeytinyağının üreticisi olup, en uygun fiyatlarla da hizmet vermektedir. En az 5 litrelik siparişler şeklinde hizmet veren Merve Zeytinyağı, haftanın 7 günü çalışmakta ve %100 doğal ürünler temin etmektedir. Bu konuda eğer kuşkunuz varsa, direk üretim merkezlerine ziyaret fırsatınız da söz konusu olmakta ve sizleri merkezlerinde ağırlamaktan memnuniyet duymaktadırlar.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.