Yavru Kedilere Bu Besinleri Vermemelisiniz!

Yavru kedi maması kedinin yetişkinlik döneminde sağlıklı olup olmayacağını belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Kedi bakımında en önemli konu olan beslenmeye de özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Kedilere ve özellikle yavru kedilere vermemeniz gereken besinler hakkında bilgi sahibi olmanız, sağlıklı şekilde dostunuzun gelişmesi için önem teşkil etmektedir. Yavru dostlarımızın bakımı ve beslenmesi, yetişkin kedilere kıyasla çok daha zor ve komplike olmaktadır. Bundan dolayı da yeni kedi sahiplenen kişilerin bu konuda güvenilir kaynaklardan destek alması oldukça önemlidir. Kedi beslenmesinde dikkat etmeniz gereken en önemli konu; yavru kedilere kesinlikle ev yemeği artıkları vermemeniz olacaktır. Kedinin büyümesi ve doğru gelişmesi için kuru mama ve düzenli aralıklarla uygun vitaminlerin verilmesi gerekmektedir.

Kedi Maması

Kedi maması tercih ederken kediniz için en uygun ve doğru mamayı tercih ettiğinizden emin olması gerekmektedir. Yavru kediler, sütten kesildikten sonra kuru mamaya başlayabilir. Kuru mama, kedinizin dişlerinin güçlenmesine ve artıkların temizlenmesine destek olur. Bundan dolayı da genel beslenme alışkanlığı kuru mama olmalıdır. Haftada bir ve maksimum iki defa yaş mama verebilirsiniz. Ancak hem kuru mama hem de yaş mamanın yan yana kullanılması, kedinizin her zaman yaş mamayı tercih etmesini sağlayacaktır. Bu duruma alışan inatçı minik dostunuza kuru mama yedirmek de oldukça zor olacaktır. Bu gibi durumlarda kedinizin esas beslenme şeklinin kuru mama olmasına ve haftada belirli aralıkla yaş mama vermeye özen göstermeniz gerekmektedir. Evcilal olarak farklı fiyat aralıklarında maksimum kalitede temiz içerikli kedi mamalarını sizlere sunmaktan mutluluk duyarız. Minik dostlarımızın sağlığı bizim için çok önemli.  Sitemizden satın alacağınız farklı fiyat aralıklarındaki tüm kedi mamalarının içeriğinin kaliteli olduğundan emin olabilirsiniz. Özellikle minik dostunuz kuru mamaya henüz başlıyorsa, damak tadını bulmak için farklı kuru mamalar arasından seçim yapmanız gerekebilir. İran kedileri en hassas damak tadına sahip olan dostlarımızdır. İran kedileri için özel mama çeşitlerimize sitemizden göz atabilirsiniz. Aynı zamanda minik dostunuzun yaşına, beslenme gerekliliklerine ve sağlık durumuna en uygun mama çeşidini de sitemiz üzerinden bulabilirsiniz.

Yavru Kedi Maması Fiyatları

Yavru kedi maması fiyatları satın alacağınız mama markasına ve gramajına göre değişmektedir. Evcilal olarak sizler için en uygun fiyatlara, en kaliteli kedi mamalarını sunmaktan mutluluk duyarız.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. sevginaz dedi ki:

    Yavru kedimi sanki kardeşim kadar seviyorum. onlarda bi arkadaş bir kardeş olarak görüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.