Vücut geliştirme yaparken spor takviyesi yetersiz kaldığında ne yapılmalı?

Glutamin spor yaparken vücudun desteklenmesini sağlayan en önemli besin takviyelerinden biridir. Vücut geliştirme yaparken spor takviyesi yetersiz kaldığında ilk olarak bilmeniz gereken, beslenme kurallarını gözden geçirmeniz olacaktır. Spor alışkanlıklarınızı disiplinli şekilde ya da çok yoğun şekilde yapsanız bile, doğru beslenme alışkanlıklarına sahip olmamanız durumunda istediğiniz vücuda kavuşmanız mümkün olmayacaktır. Vücut geliştirme yaparken spordan sonra protein ihtiyacınızı karşılamanız, gün içinde vitamin ihtiyaçlarınızı karşılamanız ve diğer besin takviyeleri hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Vücut geliştirme için spor yetersiz kaldığında, beslenme takviyesine başlamanız gerekmektedir. Vücut geliştirme için spor tamamen yeterli değildir. Buna bağlı olarak uyku düzeni, beslenme düzeni ve spor alışkanlıklarına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Glutamin Çeşitleri

Glutamin çeşitleri kaslarınızın gelişmesi için en büyük yardımcılardan biri. Glutamn genel itibari ile vücutta en çok bulunan amino asit çeşitleri arasında yer almaktadır. Kas dokularının gelişmesi için amino asit kullanmanız gerekmektedir. İki çeşit glutamin bulunmaktadır. Bu glutaminler ise L-Glutamin ve D-Glutamindir. Glutamin özellikle sporcuların performansının artmasına destek olan bir besin takviyesidir. Protein34 olarak sizlere en kaliteli glutamn çeşitlerini sunmaktan mutluluk duyarım. Bu özelliklerin yanı sıra eklemlerin de en büyük yardımcısıdır. Glutamini farklı formlarda sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz. Toz, kapsül ya da tablet şeklinde glutamin formlarını deneyebilirsiniz. Glutamin için en önemli faydaların başında elbette protein sentezi sağlaması gerekmektedir. Kas yıkımlarının engellenmesi için oldukça önem teşkil etmektedir. Glutamin desteği sayesinde vücudun hacminin de korunmasına destek olabilirsiniz. Sporla beraber gelen yorgunluğun ortadan kalkması için de düzenli olarak glutamin desteği almanız gerekmektedir. Glutamin özellikle bağışıklık sisteminin de güçlenmesine destek olmaktadır. Bu özelliği sayesinde spor yaparken daha sağlıklı ve daha yüksek performanslı şekilde çalışabilirsiniz. Glutamin özellikle bağırsaklar için de oldukça faydalıdır. Glutamin özellikle vücut geliştirmeye önem veren sporcular için en önemli supplementlerden biridir. Sitemiz üzerinden kaslarınızı destekleyecek birçok farklı glutamin çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Glutamin Fiyatları

Glutamin fiyatları için sitemiz üzerinden fiyat aralıklarına göz atabilirsiniz. Protein34 olarak sizlere en uygun fiyat aralıklarını sunmaktan mutluluk duyarız. Özellikle herhangi bir aracı olmadan direkt olarak sizlerle ürünlerimizi buluşturduğumuz için en uygun fiyatlı, en kaliteli ürünleri sitemiz üzerinden bulabilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir