Villa Dekorasyonunda Doğal Ortamı Yakalamak

Yaşadığımız çağ insanları şehir hayatına zorlamaktadır. Zira iş hayatı genelde şehirlere sıkışmış bir durumdadır. Şehir yaşamı her işi, organizasyonu, aktiviteyi belli bir bölgede toplasa bunun bazı dezavantajları da vardır. Örneğin kalabalık nüfus. İnsan sayısının ortaya çıkardığı gürültü ve trafik sorunu da ilave edilebilir. Bu faktörler devasa bir hengâme yaratır ve stresi de beraberinde getirir. İnsanlar şehir yaşamının getirdiği tüm olumsuz etkenlerden uzaklaşmak isterler. Bunun için kendilerine hitap eden bir yaşam alanı oluşturmayla işe koyulurlar. Şehir hayatı özellikle dairelerde insanların art arda yaşamalarını zorunlu hale getirir. Bu da nefes almayı ve insanların kendilerine özel alan yaratmalarını zorlaştırır.

Doğayla baş başa bir yaşam alanı oluşturmak isteyenleri tercihi villalardır. Villa dekorasyonu, size doğal hayatın içindeymiş gibi hissetmenizi sağlayacak ortamı sunacaktır. Villa dendiğinde insanların aklına bir dağın eteklerine veya göl-deniz kıyısına kurulmuş konforlu yapılar gelmektedir. Villa tatili ve doğayı anımsatır. Tüm bunların neticesi olarak da villa kelimesi rahatlık, stresten uzak bir ortam, konforu çağrıştıracaktır. Villa dekorasyonu yapan firmalar genelde şehirden uzakta, gürültüden uzak ortamları seçmektedir. Bir villa için öne çıkan en önemli nokta bahçesinin işlevselliğidir. Zira geniş bir bahçe içine konuşlanmış bir villa dinginliği de beraberinde getirecektir. Bununla birlikte villalarda doğayla bütünleşmek için ahşap malzemeler yoğun olarak tercih edilir. Geniş odalar, rahat ve dinlendirici eşyalar konfora hizmet eder.

Villa dekorasyonu yapan iç mimar her şeyden önce ev sahibinin kendi tarzını ve kişisel zevklerini yansıtmasına yardımcı olur. Bir villa tüm parçalarıyla sahibinden izler taşır. İster iç mekan olsun ister dış mekan, genel atmosferi yaratma konusunda uyumlu bir çalışma yapılması gerekmektedir. İç mekanlarda kullanılan ahşap malzeme bahçe ürünleriyle tamamlanır. Zira bir villa için öne çıkan kısımlardan biri de verandalardır. Bir veranda huzur ve keyfe hizmet eder. İçinde bulunan sandalye ve masalar özenle seçilmelidir. Aynı şekilde villa bahçesinde kamelya da kullanabilirsiniz. Bir kamelya geniş bahçeyi keyfe ve eğlenceye dönüştürecek en önemli ahşap yapılardan bir olabilir.

Daha fazlası için www.ucicmimarlik.com

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.