Veri Merkezi Hizmetleri

Veri merkezi (data center), bir kuruluşun bilgi teknolojileri (BT) operasyonlarını ve ekipmanlarını merkezi hale getiren, büyük miktarlarda verinin toplanması, saklanması, işlenmesi ve dağıtılmasına yardımcı olmak amacıyla bilgisayar ve ağ donanımlarının yoğunlaştırıldığı bir merkezi alandır. . Veri merkezleri değerli verileri korumak ve onları en hızlı şekilde iletmek için özel olarak tasarlanmış alanlardır.

Veri merkezindeki soğutulma, enerji kullanımı, kablolama, yangın söndürme sistemi gibi niteliklerin kusursuz olması gerekmektedir. Veri merkezi kurulumunda güvenlik, süreklilik ve yedeklilik en önemli nitelikler arasındadır. Bu noktada data centerler bilgilerin depolanması, organize edilmesi, kullanılması ve düzenli aralıklar ile yedeklenmesi gibi işlemleri yerine getirmektedirler. Bursa veri merkezi hizmeti için Verimek adresinden bilgi alabilirsiniz.

Veri Merkezi Ne İşe Yarar?

Veri merkezlerinin en önemli özelliği, geniş depolama alanı sunarken aynı zamanda yedeklemeyi da sağlaması amacıdır. Bu noktada data centerler bilgilerin depolanması, organize edilmesi, kullanılması ve düzenli aralıklar ile yedeklenmesi gibi işlemleri yerine getirmekle görevlidir. Datacenter özellikleri gereği barındırdıkları sunucuların problemsiz şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

Datacenter’lar paylaşımlı ya da paylaşımsız olarak ayrılabilirler. Örneğin, paylaşımlı olanlar barındırma hizmeti için kurulmuştur. Paylaşımsız olanlar ise tek bir siteye aittir ve başka bir sunucu bulundurmazlar. Bu veri merkezi sadece barındırma hizmeti sunmak için kurulan paylaşımlı data center olarak ifade edilmektedir. Bursa veri merkezi için Verimek adresindenhizmet alabilirsiniz.

Kaynak: https://verimek.com/veri-merkezi-izle.php

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.