Tesettür Giyimde Modayı Yakalayın

Tesettür Elbiselerde Kış Modası

Yaz sezonunu geride bırakırken firmalar ilkbahar- yaz kreasyonlarını kaldırıp kışlık ürünlerini raflara taşımaya başladılar. Sonbahar-kış defileleri düzenlenirken modanın sonbahar-kış tesettür elbise çeşitlerini nasıl yönlendirdiği de ortaya çıkıyor. Trend modeller, son moda ürünler şimdiden konuşulmaya başladı. Uzmanlar Önemli olanın son moda ürünleri üzerine giymek değil her parçayı kendine yakıştırmak ve trend ürünlerin arasından kendi ebatlarınıza yakışanı bulmak olduğunu söylüyor. Örneğin boyuna çizgiler kişiyi daha zayıf ve uzun gösterirken, enine çizgiler aksine daha kilolu gösterir. Büyük çiçek desenlerinin olduğu elbiseler küçük taşlı takıları kaldırır fakat minik ve bol çiçekli elbiseler daha sade takı ve aksesuarlar ister.

 Tesettür Abiyelerde Çeşitlilik

Simli işlemeli tesettür abiye modellerinin bazıları dağ sadedir. Kişinin zevkine öte günlükte kullanılabilir. Bazı bayanlar günlük kıyafetlerinde taşlar, simler, çeşitli işlemeler ve gipürler sever. Kişilerin zevkine kalmış olan bu durum çoğunlukla sadece abiye giyimde görülür. Tesettür abiyelerde daha çok kendinden ışıltılı, simli kumaşlar kullanılır. Terletmeyen esnek ya da dar kalıplarda üretilen abiyelerin üst bölümü dantel ve gipürlerle süslenir. Elbiselerin kombinini tamamlamak için kol ağızlarına ve etek uçlarına da aynı dantel ve gipürler işlenir. Sade abiye tercih edenler içinse parlak kumaş üzerine farklı renk bir işlemeli kemer kullanılır. Bu kemer elbiseye dikilmiş ya da ayrı şekilde satılır. Flok baskılı abiyeler, elbiselerinde hareket seven bayanlar için idealdir.

 Tesettür Giyimde Tarzınızı Bulun

Zamanla değişen moda ve giyim zevkleri tarzları ise etkilemiştir. Çalışan bir bayan, rahatlığımdan ödün vermeyen bir bayan, pantolon sevmeyen ya da tek parça giyinmekten hoşlanan bir bayan olabilirsiniz. Kombinlerinizi yaparken aklınız karışıyorsa pantolon ve etekleri iyice inceleyip üzerlerine de bunlara uygun tunikler kullanılabilir. Son dönemde kullanılan yüksek bel, bol paça pantolonların üzerine uzun püsküllü, kemerli ya da büyük boy düğmeli yelekler tesettür giyim için iş yeri kombini olabilir. Rahatlıktan vazgeçemeyen bayanlar için etek ya da elbiselerden çok pantolon tunik ikilisi sıkça tercih edilir. Tunikler spor giyimden hoşlanan bayanlar için kapüşonlu ve fermuarlı olurken, rahatlığın yanında şıklık isteyen bayanlar içinde tül ve yaraşa kollu, taş ve çiçek işlemeli, simli düğmeli ve ya kemerli olabilirler. Sadece kumaş pantolonlar değil, bol kot pantolonlar, keten ve kadifeler, İspanyol paça pantolonlar da rahat ve spor kombinler için tercih edilebilir.

 Stiliniz İnce Ruhunuzu, Kişiliğinizi Yansıtsın

Tesettür giyim ister abiye, ister spor olsun, ister kombin, ister tek parça olsun bayan kendine yakıştığı şekilde giydiği sürece güzeldir. Bunun için çok paralara gerek yoktur. Örneğin bir tunik seçerken bunun gömlek mi, kapüşonlu mu, fermuarlı ya da düğmeli mi göğü işlemeli mi olacağını kol şekillerini sizin zevkiniz belirler. Yine bu tuniğin altına giyilecek etek ya da pantolonun rengi ve modeli aynı şekilde zevkinize bağlıdır. Sonbahar ya da kış ayı akıllara koyu renkleri getirse de kahverengi ve tonları, haki, hardal, saks mavisi, kiremit rengi turuncular da bu dönemde kullanılabilir.

Lacivert üzerine altın yaldız işlemeler de özellikle abiyelerde ve beyaz tenli bayanlarda kendini gösterir. Sezon değişikliği olan bu dönemlerde İndirimler göze çarpıyor, etiket fiyatı üzerinden İndirimler, bir alana bir bedava şeklinde kampanyalar sayesinde kaliteli ve marka ürünler oldukça uygun fiyata satışta. Elbiselerde puantiyeler, yarasa kollar, işlemeler, cepli ya da düğme detaylı modeller sıklıkla karşılaşılan modellerden. Yapışmayan ve terletmeyen kumaşlar seçilerek dikilen bu elbiseler içinde oldukça şık görüneceksiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir