Tesettür Giyim Kombinleri ile Tarz Olun!

Günlük yaşantımızda eşarp takan birçok bayan arkadaşımız vardır. Dinen kapanmak zorunlu olduğundan birden fazla bayan arkadaşımız eşarp kullanmaktadır. Fakat kapanmak eşarp takmak anlamına gelmez. Dinimize göre bir bayanın kapanması gereken birden fazla yeri vardır. Bir bayanın vücut izleri görünürse büyük günah olarak nitelendirilir. Aynı şey erkek arkadaşlarımız içinde geçerlidir. Tesettür giyim bu alanda devreye girmektedir. Dine göre tasarlanan bu moda akımı tüm bayanların dine uygun şekilde giyinmesine yardımcı olur. Bayanların genel tercihi olan bu giyim tarzı ülkemizde çok popüler bir hal almıştır. Herkesin vazgeçilmezi olan bu moda tasarımı kısa zamanda çok büyük yerlere gelmiştir. Erkekler için üretimi olsa da bayanlar için üretim daha fazladır. Bunun temel sebebi ise bayanların kapatılacak daha çok yeri olmasıdır. Vücut kısımlarını tam anlamı ile kapatmayı amaçlayan bu moda tarzı her yaştan kişilerin beğenisini toplamayı başarmıştır. Marka firmalarında bu işe girmesi ile çok büyük rekabet ortamı oluşmuştur. Bu rekabet ortamı birden fazla firmanın bu sektörden kayıp gitmesine neden olmuştur. Kaliteli marka firmaların bu sektöre giriş yapması ile yeni tasarımlar üretilmiş daha iyi kumaşlar ile piyasaya sürülmüştür. Bu kaliteden memnun kalan müşteriler daha fazla ilgi göstermeye başlamıştır. Seri üretim yapan bu firmalar farklı farklı ürünleri mağazalara göndermektedir. Bu farklı modeller alıcılara birden çok seçenek sunmaktadır. En önemlisi de alternatif çokluğudur.

Tesettür modası ülkemizde her geçen gün ne kadar değerlense de olumsuz yanları da vardır. Mesela bayan arkadaşlarımızın giydiği eşarpların altına giydiği dar pantolonlar. Bu şekilde giyinen bayan arkadaşlarımız tesettür elbise modasına uymuş olmaz. Bayanlar için üretilen hem kışlık hem de yazlık elbiseler olması alımların daha da artmasına yol açmaktadır. Bayanlarımız giydiği başörtüsü ile kapandığını düşünmesi büyük bir hatadır. Dinimize göre kapanmak eşarp takmak anlamına gelmez. Bayanlarımızın dış hatlarını kapatması dinimizce zorunludur. Bu moda tasarımı da bayanlarımızın tam anlamı ile kapanmasıdır. Bu moda akımının birden fazla modeli vardır. Bu modelleri sizler için derledik. İlk modelimiz ferace modelidir. Ferace modeli bayanların gözde modellerinden biridir. Ferace modeli vücut hatlarının tam anlamı ile kapattığından en çok beğenilen modellerden biridir. Ferace modelini siyah renk olarak tüm mağazaların vitrinlerinde bulabilirsiniz. Siyah renk olmasının büyük bir sebebi ise bayan arkadaşlarımızın alışverişlerinde siyah rengi tercih etmesidir. Bir diğer modelimiz ise abiyedir. Abiye modeli birçok alternatif ile karşınıza çıkmaktadır. Genellikle özel günlerde kullanılan abiye modeli bayanların en çok beğendiği modellerden biri olmayı başarmıştır. Tüm mağazaların vitrinlerinde bulabileceğiniz bu modele yapacağınız birkaç aksesuar ile çok daha iyi görüntü alabilirsiniz. Bir diğer modelimiz ise tunik modelidir. Tunik modeli diğer modellerden farklı olup rahat olması ile bilinir. Birçok kombinde kullanılan bu model en çok ilgiyi gören modellerdendir. Bu modeli tüm mağaza vitrinlerinde çeşitler halinde bulabilirsiniz. Bir diğer modelimiz ise pantolon modelidir. Pantolon modeli bir diğer rahat giysiler grubundadır. Birçok farklı alternatifi ile vazgeçilmezlerden bir tanesidir. Tunik ile kombini ile bilinir. Pantolon modelini tüm mağaza vitrinlerinde bulabilirsiniz. Bir diğer modelimiz ise etektir. Etek modeli genel olarak kış aylarında kullanılır. Kış aylarında kullanılmasının sebebi ise kışa uygun olarak da tasarlanmasıdır. Birçok kombinde kullanılan etek göze hoş gelen modellerdendir. Bayan arkadaşlarımızın en çok tercih ettiği modeller arasında ilk sıralardadır. Etek modelini farklı alternatifleri ile birçok mağazada bulmanız mümkündür. Bu modeller arasında en çok beğeniyi toplayan ferace modelidir. Bunun sebebi ise vücut hatlarını kapatmasıdır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.