Su kaçağı bulma yapan firmalar

Büyük kentlerde yaşanan yapı sorunlarının başında su tesisatı problemi yer almaktadır.

Su tesisatı sistemi içerisinde oluşan sorunların büyük kısmı yapılan bilinçsizce işlemlerden dolayı ortaya çıksa da elde olmayan sebepler ile ortaya çıkan sorunlarda mevcuttur.

Bir sabah uyandınız ve alt katınızda oturan komşunuz sinirli sinirli sizin kapınızı çalıp eve su akıttığını iddia ediyorsa bilin ki evinizde su kaçağı problemi var.

Su tesisatı sistemi içerisinde çeşitli nedenlerle her türlü yapıda meydana gelebilen bu problem son zamanlarda İstanbul gibi büyük kentlerde kendini daha çok göstermektedir.

Eski, yeni ayırt etmeksizin ev, işyeri, okul, hastane, AVM, otel, rezidans, plaza gibi insanın yaşadığı her yerde meydana gelen bu problem, su borularının zaman içerisinde tahribata uğraması sonucu oluşmaktadır.

Yer altında kalan su borularında sızan sular ilk zamanlar pek fark edilmez. Gözle görünmediğinden dolayı tespit işlemi de zor olan bu problem neredeyse herkesin başından geçmiş olan ve tüylerinizi diken diken eden bir sorundur.

Su boruları yer altında olduğundan meydana gelen patlamaları tespit etmekte epey bir uzmanlık gerektirmektedir. Elde olmayan sebepler ile oluşan bu sorunun tespit işlemi tamir işleminden daha zorludur.

Geçmiş yıllarda su kaçağı tespit işlemi yapılırken evvela altından su borusu geçen bütün fayans, seramik, beton ve parkeler yerinden sökülürdü. Günlerce süren ve kırma dökme işlemi yapıldıktan sonra gerçekleşen bu tespit işlemi, evde adeta bir savaş alanı görüntüsü bırakmaktadır. Gelişigüzel kırılan yerlerde oluşan molozların atılması, yeniden tamir edilmesi ve temizlik işleri gibi ayrıntılar günlerce hatta bazen aylarca sürmekte ve bütün planlarınızı alt üst etmekteydi.

Su kaçağı tespit yöntemleri

Bu sorunun tespiti aşamasında izlenilen iki farklı yöntem vardır. Bunlardan birincisi yukarıda da özet geçtiğimiz gibi kırma dökme işlemidir. Rastgele yapılan kırım işleminin ardından arızalı olan su borusu tespit edildikten sonra tamiri ya da değişimi yapılır ardından tekrar kırılan yerler onarılırdı. Bu yöntem sizlere sadece zaman değil oldukça para da kaybettirirdi. En ufak bir sorunda bile günlerce süren kırma dökme işlemi uygulanır ve ev adeta harabeye dönerdi. Erken müdahale edilmesi gereken bu probleme bilim insanları önemli bir yöntem daha buldu.

Son zamanların en önemli icatları arasına giren su tesisatı sektörü için özel olarak üretilen akustik dinleme adlı cihaz, su sesine karşı hassas olarak geliştirildiğinden noktasal olarak borularda meydana gelen patlamaları tespit etmektedir. Alanında uzman kendini bilen su tesisatçı ustalarının kullandığı bu cihaz ne yazık ki Avrupa’dan özel olarak getirtildiğinden birçok firma hâlâ eski usul teknikleri kullanmaktadır.

Su kaçağı bulma  ve tamirat işlemleri

Özeniş su tesisatçı firmamız arızalı olan boruyu noktasal olarak tespit ettikten sonra yapılacak olan işlemler hakkında sizleri bilgilendirir ve onayınızı aldıktan sonra tamir işlemini başlatır.

Tamir işlemini de aynı titizlikle gerçekleştiren ustalarımız, bir veya iki seramiği kırarak altından arızalı olan su borusunu onarır.

Firmamız sizlere minimum fiyatlar ile maksimum kaliteli ve garantili hizmet sağlamaktadır.

Elde olmayan nedenlerle ortaya çıkan sorunların başında hiç kuşkusuz herkesin başından geçmiş olan su kaçağı sorunu yer almaktadır. Su borularından sızan suların zaman içerisinde betonu delerek gün yüzüne çıkması ile ortaya çıkan bu problem özellikle tespit aşamasında sizleri oldukça yormaktadır. Tespit işlemi tamir işleminden daha zahmetli olan bu problemi alanında uzman ve bilgili kişilerce tamir edilmesi gerekmektedir. Eskiden teknolojik gelişmelerin henüz bu kadar hız kazanmadığı dönemlerde meydana gelen sorunlar özellikle tespit aşamasında sizleri daha fazla masrafa sokmaktaydı. Yer altında kalan üzeri beton ve seramikler ile örtülü olan yerlerde oluşan sorunları tespit etmek için evvela gelişigüzel kırma dökme işlemi yapılırdı.

Rastgele kırılan yerlerin altında çoğu defa sağlam olan su boruları da kırılırdı. Bu durumda yaptığınız masraflar katlanırdı.

Gelişigüzel kırılan yerlerin altında oluşan molozların atılması, yeniden tamir edilmesi ve temizlik gibi teferruatlar sizleri hem maddi açıdan hem de zaman açısından oldukça masrafa sokmaktaydı. Çeşitli nedenler ile eski yeni demeden her türlü yapıda meydana gelen bu problem, eski yapılarda kullanılan boruların eskimesi sonucu ortaya çıkarken, yeni yapılarda da müteahhitlerin kalitesi düşük su borularını kullanmalarından dolayı ortaya çıkmaktadır. Sizlere bir telefon kadar yakın olan firmamız, teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden ve bu gelişmelere hızla ayak uyduran su tesisatçı ustaları ile çalışmaktadır.

Her biri alanında uzman olan ustalarımız, teknolojinin son harikası olan akustik dinleme adlı su sesine karşı duyarlı olan cihaz ile arızalı olan yeri noktasal olarak tespit eder ve ardından fazladan tek bir seramiğinizi bile kırmadan su borusunu değiştirmektedir.

Bir veya iki fayansın altında gerçekleştiren firmamız bütün bu hizmetlerden dolayı sizlere % 100 garanti vermektedir.

Kaynak: https://www.sukacagiistanbul.gen.tr

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.