Siyez Unu Bebeklere Ne Zaman Verilir ve Faydaları Nelerdir?

Dünyanın ilk buğday türü olarak bilinen siyez buğdayı, genetiği bozulmamış çok faydalı ve çok kıymetli bir buğday çeşididir.Genetiğinin eski zamanlardan beri hiç değişmemiş olması siyez buğdayının barındırdığı yüksek protein, vitamin ve minerallerin halen korunduğu anlamına gelir. Bu da onu diğer buğdaylardan farklı kılar. Buğdayın atası olan siyez buğdayının glüten oranı bilinen buğdaya göre çok düşüktür. Sanayi tipi unlardan çok farklı olmasıyla dikkat çeken siyez unuise besin değeri çok yüksek olan siyez buğdayından elde edilen bir üründür.

>>Bebek Ek Gıda Ürünleri

Siyez unu, çok sağlıklı olması nedeniyle son yıllarda anne ve bebek beslenmesinin aranan ürünleri arasına girmiştir.İlk altı ay anne sütüyle beslenen bebeklerin sağlıklarınıkorumak ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için ek gıdaya geçişlerinde sık sık kullanılması gereken siyez unu, organik beslenmenin en önemli ayaklarından biridir. Bebeğinizi hazır paket mamalarla beslemek yerine daha doğal ve sağlıklı bir çözüm sunan tam siyez unu, ascianne.com/tam-siyez-unu linkinden kolayca elde edilebilirve hemen sipariş verilebilir.

Siyez Buğdayının Özellikleri ve Faydaları

Siyez unu, siyez buğdayından üretildiği için buğdayın içindeki tüm faydalı bileşenler unda da bulunur. Türkiye’de Kastamonu’da yetiştirilen siyez buğdayının insan sağlığına birçok faydası vardır.

Siyez buğdayı; zengin mineral, vitamin, lif kaynağıdır ve yüksek antioksidan içerir. Böylece hücre yapısını korur ve yaşlanma etkilerini geciktirir. Kolesterol içermeyez, yağ oranı çok düşük olduğu için kandaki yağı düşürücü özellik taşır. Bağırsak temizleyicidir, kabızlığa iyi gelir. Emziren annelerde süt oranını artırmaya yardımcıdır. B vitamini de içeren siyez buğdayı sinir sistemine de iyi gelir. Folik asit açısından da çok zengin olduğundan hamileler ve bebekler için son derece faydalıdır. Protein oranı çok yüksek, karbonhidrat değeri düşüktür. Normal bulgura göre iki kat fazla A vitamini içermesi sebebiyle göz sağlığına da yararı olan siyez buğdayı,un haline getirildiğinde besin değerlerini kaybetmez, ununun raf ömrü uzundur ve bir yıl boyunca kullanılabilir.

Hamilelik boyunca ve emzirme döneminde anneler tarafından kullanılan, doğumdan altı ay sonra da bebeklerin besinlerine katılarak bebek ve annenin sağlıklı beslenmesini sağlayan Tam Siyez Unu,Aşçı Anne’nin güvenli elleriyle 225 gramlık vakumlu paketlerde sizlere sunuluyor. Ayrıca Siyez Unlu Bebek Eriştesi de 12+ ay bebekler için sağlıklı ek gıdalardan biridir. Buğday proteini alerjisi yani glüten in toleransı olmayan 6 aydan büyük bebekler ve anneler için kullanabileceğiniz Tam Siyez Unu, organik ve katkısız yapısıyla sağlıklı beslenmenizin anahtarlarından biri olacak.

 

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir