SEO ve SEO Hizmeti

 SEO İngilizce kökenli bir kısaltma olup, açılımı Search Engine Optimizasyonu’dur. Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonudur. SEO hizmetleri, arama motorlarında yer alan web sayfalarının kolay bir şekilde taranmasını sağlayan teknik düzenlemelerin üzerinde çalışılan web sitesine uygulanmasıdır. SEO’nun temel amacı arama motorlarında sitelerin üst sıralarda yer almasını sağlamaktır. Bunun için de güvenilir firmalardan profesyonel SEO hizmeti almak en doğrusu olacaktır. Alınan doğru hizmet ile yapılan SEO çalışmaları sayesinde siteniz yükselişe geçecektir.

SEO arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tümünü kapsar. Bu çalışmalar site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılır. Site içi SEO, sitenin içeriğinin düzenlenmesi ve arama motoru dostu haline getirilmesi için yapılan çalışmaları içerir. Bunlar makale yazımı, iç linkleme ve görsel düzenlemeleri, kapsar. SEO hizmeti kapsamındaki site dışı çalışmalar ise, içerik ve link kurgusu üzerinde ilerler. Web sitesi için belirlenen anahtar kelimeye yönelik bir kurgu ile başka ilgili sitelerde link oluşturularak asıl siteye bağlantı sağlanır. İster site içi ister site dışı yapılan çalışmalar, web sitesinin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan çalışmalardır.

 Kısaca bir şekilde ifade etmek gerekirse, SEO hizmetleri, arama motorlarının nasıl çalıştığı, kullanıcıların ne aradıkları, hangi anahtar kelimeyi kullanarak arama yaptıkları ve hangi arama motorunu kullanacakları ile ilgili yapılan site içi ve site dışı düzenlemelerin tamamını kapsar. Daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.