Ronaldinho’ya Yakışmadı

Brezilya futbolunun yetiştirmiş olduğu büyük yeteneklerden olan Ronaldinho sahte pasaport kullanarak Paraguay’a giriş yaptı. Bu durumu tespit eden polisler Ronaldinho ve kardeşi Roberto’yu gözaltına aldılar. Futbol kamuoyunda şok etkisi yaratan haberde bazı kişiler bu davranışın Ronaldinho’ya yakışmadığını dile getirdiler. Uzun yıllar Milan, Barcelona, PSG gibi üst düzey takımlarda top koşturan ve Brezilya milli takımının formasını uzun yıllar giyen Ronaldinho’yu bu durum şoka soktu. İçişleri Bakanlığı ise resmi olarak Ronaldinho ve kardeşinin göz altına alındığını açıklayarak kamuoyunu bilgilendirdi.

Ronaldinho ve Kardeşi Bizi Kandırdılar

bets10 giriş  Ronaldinho ve kardeşine neden böyle bir şey yaptınız sorusuna Ronaldinho iş adamı olan Wilmondes Sousa Lira tarafından kumpasa geldiklerini ve kandırıldıklarını ifade ederek biz masumuz dedi. Ronaldinho ve kardeşi otelde konaklama yaptıkları esnada polis otele gelerek Ronaldinho ve kardeşini gözaltına aldı. Ülkeye giriş işlemlerini sahte bir pasaportla yaptıklarını Ronaldinho ve kardeşine söyledi.

Paraguay İçişleri Bakanlığının Tutumu

Konuyla ilgili Paraguay İçişleri Bakanlığı şu ifadelere yer verdi. Paraguay İçişleri Bakanı olan Euclides Acevedo şu anda Ronaldinho ve kardeşi adli soruşturma içerisinde bulunuyorlar. Bizlere yapmış oldukları şeyden dolayı ifade vermek zorunda bulunuyorlar. Daha sonra Ronaldinho ve kardeşinin tutuklanıp tutuklanmayacağına soruşturma sonrasında karar verilecektir ifadesiyle yer verdi.

bets10 giriş Paraguay Hükümeti’nin kanunlarına göre ülkeye sahte bir pasaporta girmenin cezai yaptırımı olduğunu ve bu cezanın yeterli soruşturmalar yapıldıktan sonra karara bağlanacağını ifade ediyor. Normal kanunlarda sahte pasaport kullanan kişiler ve pasaportla ülkeye giriş yaptıkların da hapis cezası alıyorlar. Daha soruşturma devam ettiği için Ronaldinho ve kardeşi Roberto’nun hapse girip girmeyeceği netlik kazanmadı. Bu durum kamuoyunun oldukça ilgilendiriyor.

Kamuoyunda Bu Olay Hayretle Karşılandı

Uzun yıllar üst düzey takımlarda top koşturan ve büyük yeteneklere sahip olan Ronaldinho’nun neden böyle bir şeye gerek duyduğu hala merak konusudur. Kamuoyundaki bazı spor yazarları Ronaldinho’nun bir kumpasa alet olduğunu ve kandırıldığını söylese bazı yorumcular Ronaldinho’nun kardeşiyle beraber ceza alması gerektiğini savundu. Ronaldinho Paraguay İçişleri Bakanlığında ki ifadelerinde açıkça iş adamı tarafından kandırıldığı dile getirmişti. Böyle bir şeyden haberinin olmadığını ve sahte pasaport olduğunun farkında olmadığını söylemiştir. Ronaldinho ve kardeşinin bu olay karşısında ne olacağı ve kararın nasıl çıkacağı ise kamuoyu tarafından merakla takip edilen konular arasında geliyor.

Ronaldinho ve Avukatının Tutumu

bets10 giriş Hala Paraguay İçişleri Bakanlığında göz altında tutulan ve ifade veren Ronaldinho ve kardeşi hukuki yönden haklarını arayacaklarını söylediler. Ronaldinho ve kardeşinin avukatı Ronaldinho’nun iş adamı tarafından kandırıldığını ve kumpasa gittiğini savunarak gerekli bütün yasal haklarımızı arayacaklarını ifade etti. Kamuoyunda çıkan bazı haberlerin asılsız olduğunu söyleyen Ronaldinho’nun avukatı bazı kesimler Ronaldinho’yu sevmiyor. Bu yüzden yalan yanlış haberler çıkartıyorlar. Bunlara itibar edilmemesi gerektiğini her şeyin yasalar önünde sonuçlanacağını söylüyor.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.