Robert Janitz Kimdir?

Almanya doğumlu olan Robert Janitz Newyork ve Mexico city’de çalışan dünyaca ünlü bir ressamdır. Pek çok eseri ile tanınan Robert Janitz, sanatseverler tarafından çok sık takip edilen ve araştırılan sanatçılar arasında yer almaktadır. Yaptığı soyut çalışmalar ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. New York’a ek olarak, Paris, Berlin, Brüksel, Londra, Los Angeles, Seul, Mexico City, İstanbul ve Providence, Rhode Island’da ve Fransa’da pek çok sergi açmıştır. Fransa’da yaşadığı dönemde Paris VIIı Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar bölümünde öğrenim görevlisi olarak görev yapmıştır. İlk sergisini ise 1996 yılında Paris’te Galerie Elizabeth Valleix’de yaptı.

Robert Janitz Eserleri

Robert Janitz, soyut çalışmalar ile ön plana çıkmaktadır. Eserlerini icra ederken mum, un ve yağı kullanmaktadır. Resimlerinin asıl amacı insanın kafasının arkasındakini yansıtmak olduğunu söyleyen Robert Janitz resimleri yaparken insanı hayal ettiğini de ifade etmiştir. Robert Janitz’in bu değerli eserleri için https://sevildolmaci.com.tr/tr/sanatci/robert-janitz/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir