Profil Fiyatları

Oldukça yaygın bir biçimde imal edilen şekiller arasında bulunan alüminyum profil kanalların ve boruların yer aldığı, çok sayıda işlem türü için idealdir. Alüminyum profiller genel itibari ile inşaat ve otomotiv alanında yaygın olarak kullanılan ürünlerdir. Bunun beraberinde ev aletlerinde, mimari bileşenlerde, korkuluklarda ve bisikletlerde de kullanımı yaygındır.

Söz konusu şekillerin ölçülerinde çeşitli farklılık yaşanabilir. Alüminyum ekstrüzyon uygulamaları dayanıklı parçalar ile beraber yapılmalıdır. Bu anlamda alüminyum başarılı bir biçimde korozyon direncine sahip olan ürünler içinde bulunur. Aynı zamanda oldukça esnek bir yapıya sahiptir ve alüminyum, ısı iletkenliğine sahiptir. Bu bakımdan ısı kalkanı veya ısı transferi sağlayan ideal bir ortam hazırlar.

Alüminyum Profil Özellikleri

Alüminyum modelleri kalitesine göre farklılık gösterir ve nitelikli alüminyum çeşitleri bir hayli dayanıklı ve etkilidir. Bu sebeple de yüzeyi koruyucu eloksal kaplanmış olması ile beraber korozyona karşı dayanım gösteren nitelikler sayesinde etkileri artırılmıştır. Bu unsurlar çelik konstrüksiyonda olduğu gibi taşlama ve boyama uygulamalarını da gerek duyulmamasını sağlar.

Uygulama alanlarında uygun olarak tasarlanan alüminyum profil ölçüleri ise 8mm ve 10mm’lik kanallardan meydana gelir. Bu sayede statik ve dinamik yüklemelere karşı bir hayli dayanıklı özelliklerde yer alır. Bu işlevler yardımıyla çelik profillerin kullanılması yerine alüminyum profiller tercih edilir. Etkileri bakımından çelikle yarışan alüminyum profil fiyatları olarak çelik profillerden daha uygun fiyat aralıklarında satışa sunulur.

Alüminyum Levha Kullanımı

Haddeleme yöntemi ile alüminyumdan elde edilen bir malzeme olan alüminyum sac açısından ince yapıda olana sac, kalın olana ise plaka ismi verilir. Atmosfere bağlı korozyona karşı oldukça dayanım gösteren olan bu ürünler, istenen biçimi kolayca alabilirler. Bu maddelerin elektriğe ve ısıya olan iletkenliği bir hayli yüksektir. Görünümü sayesinde dekoratif kaplamalar için de yaygın olarak tercih edilir. Alüminyumun hava ile temas etmesi halinde, koruyucu bir tabaka işlevi gösterir.

Bu sayede atmosferik paslanmaya karşı net bir biçimde direnir. Saf ve tam saf alüminyum ile bakır barındırmayan alaşımlar çok geniş bir ortama karşı direnç gösterir. Detaylı bilgi almak için https://www.sanayiden.com/aluminyum-demir-sanayi-sanayi-urunleri adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.