Pırlanta ile Eşinizi Mutlu Edin

Her kızın hayalinde bir gün parmağında tektaş olması vardır. Tektaş özellikle evlilik teklifi edileceği zaman kullanılmaktadır. Uzun zamandır dünya üzerinde her yerde olan bu gelenek ile birlikte evlilik teklifleri tektaş ile yapılmaktadır. Alyans ile çok güzel bir uyum yakalayan pırlanta özel gecelerde de çok hoş görüntüye sahip olan bir takı olmaktadır. Modellerine baktığımız zaman birçok kesim olduğunu görmekteyiz. Bu kesimlerden bazıları oldukça popüler olmaktadır.

Tektaş Kesimleri Modelleri

Popüler olan yüzük kesimlerine baktığımız zaman karşıma çıkanlardan ilki yuvarlak kesim olmaktadır. Dünyada en çok tercih edilen kesim olmaktadır. Işığı en iyi şekilde yansıtan model de bu olmaktadır. Bir başka popüler olan kesim ise prenses kesim olmaktadır. Prenses kesim kareye benzeyen bir tektaştır. Köşeleri sivridir. Soyluluğu ve asaleti yansıttığı söylenmektedir. Bundan dolayı da adına prenses denmektedir. Yuvarlak kesimden sonra dünya üzerinde en çok kullanılan ve tercih edilen tektaş kesimi haline gelmiştir.

Bir diğer kesim ise zümrüt kesim olmaktadır. Bu kesimin diğer adı ise dikdörtgen kesimdir. Bu yüzükte bulunan taşın oldukça kusursuz olması gerekmektedir. Şeklinden dolayı üzerinde bulunan taşın kusurlarını çok rahat bir şekilde göstermektedir. Damla kesim ise bir diğer popüler olan kesimlerden olmaktadır. Üst tarafı yuvarlak, alt tarafı ise sivridir. Gözyaşı damlasına benzetilmektedir. Oval kesim ise büyük taş sevenlerin tercihi olmaktadır. Diğer kesimler ile kıyaslandığı zaman taşı daha büyük göstermektedir. Bu nedenle diğer kesimlere göre çok daha gösterişli bir olmaktadır. Bu popüler kesimlerden olan tektaşınız ile altın yüzük birleştirerek uyumlu bir şekilde takabilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.