Pektrotek PDKS Sistemi

Bütün işletmelerde güvenli bir şekilde kullanılabilme imkânını sağlayan pdks, personel takibinin planlı ve düzenli bir şekilde gerçekleşmesi açısından önemli bir katkı sağlamaktadır. Kullanım kolaylığı ve çok işlevsel özelliği bakımından şirketlere ayrı bir verim kazandırarak iş gücü kayıplarının önüne personel kontrol takip sistemi aracılığı ile geçilmektedir. Saatlerin takibi, puantaj hesaplamaları ve personel kayıplarının takibinin yapılmasını sağlayan personel takip sistemi oldukça kullanışlı bir özelliğe sahiptir.

Ayrıca pdks fiyatı işletmelerin personel kayıplarından doğan iş gücü maliyetlerine göre oldukça düşük fiyatlı olarak piyasada yerini almaktadır. Sizlerde personel takip kontrol sistemleri ile işletmeninizi düzenini yeni baştan kurarak iş verimliliğini arttırabilirsiniz. Yazılım mysql veri tabanına sahip olduğu için sizlerde rahatlıkla sistem  aracılığı ile personellerinizin takibini kolay yoldan gerçekleştirmenin keyfini yaşayın. İşe geç gelme, devamsızlık, işe erken çıkma gibi pek çok takibi yaparak işletmenizin personellerini düzene sokabilirsiniz. Personel takip sistemleri fiyatı oldukça makul fiyatlardan alıcılara sunularak çok fazla masrafa girmeden işletme ihtiyaçlarının karşılanmasına olanak tanınmıştır. Böylelikle firmalar yaşadıkları personel açıklarını kapatmak amacıyla bu tür sistemlere başvurup satın alarak daha çok mali zarara sokacak olumsuzlardan kurtulmuş olur.

Sistemin yapısı gereği ethernet ve seri portlar ile bağlantı kurulmasıyla parmak izi, yüz tanıma, kartlı geçiş gibi giriş ve çıkışların takibini işverenlere rapor dâhilinde sunarak bilinçlendirmektedir. İş veriminin geri kazanılmasını amaçlayan işletmeler personel kontrol sistemlerine yönelmektedir.

Yüz Tanıma Cihazları Ve Avantajları

Giriş – çıkışlarda güvenlik ve takip sistemlerinden biri olan yüz tanıma cihazı ve sistemi, diğer parmak izi okuma, şifreleme ya da kartlı geçiş gibi sistemlerden daha güvenilir bir uygulamadır. Parmak izi aşınmaları, şifrelerin kaydı ve kopyalana bilirliği gibi durumlar yüz tanıma sistemlerinde olmamaktadır. İnsanların her birinin yüzü benzersiz kalıtımsal özelliklere sahiptir. Alın, burun ve çene denilen T bölgesi hatları ve orantısı her kişide farklıdır ve yaşadığı sürece, herhangi bir müdahalede bulunulmadığı sürece doğumundan ölümüne kadar aynıdır. Her insanın yüz simetrisi farklıdır. Bu nedenle yüz tanıma cihazları diğer cihazlardan daha güvenilir olmaktadır.

Yüz tanıma sistemleri markaya ve modele göre değişiklikler göstermektedir. Bu cihazlarda ek olarak parmak izi okuma, tuşlu, şifreli ya da kart okuma özellikleri de bulunmaktadır. Cihazın işleyişi kısaca, yüzün belirli hatları ve bölgelerinin data olarak cihaza yüklenmesi ve sonra geçiş esnasında yüklü veri ile eşleştirme, eşleşme gerçekleşiyorsa da geçişe izin verme şeklindedir. Yüz tanıma sistemi cihazları en çok personel takip sistemlerinde kullanılmaktadır. Bu nedenle okullarda dahil olmak üzere pek çok kurum, kuruluş, fabrika, plaza, bina içindeki bölümler, ofis giriş – çıkışında personel devam takibinde güvenle kullanılabilir.

Yüz tanıma sistemlerinin kurulumu son derece kolaydır. Temassız geçiş sayesinde işleyişin hızlı olmasını sağlar. Geçişlerde yüzü cihaza tutmak gibi bir gerekliliği yoktur. Hem personelin hem de kamu güvenliğini artırmada etkili olacaktır. Suç faaliyetlerini engellenebilecektir.

Kelebek turnike

Turnike, işyerlerinde, insan giriş çıkışının yoğun olduğu yerlerde kontrolü sağlamak için kullanılan geçiş sistemleridir. Turnike sayesinde istenmeyen kişilerin mekâna girmesi engellenmiş olur. Kullanım alanına, büyüklüğüne göre pek çok çeşidi mevcuttur. Bel tipi turnikeler, boy tipi turnikeler, engelli turnikeler, kelebek turnikeler gibi.

Kelebek turnike, tek yönlü olarak çalışan turnikelerdir. İnsan gücünün itme kuvveti ile tek yönde geçişi sağlayan turnikelerdir. Fakat istenildiği takdirde hem giriş hem çıkış yönü de kullanılmak üzere aktif hale getirilebilir. Kelebek turnikelerden geçişi kart okuyucu, parmak izi okuma veya turnike geçiş kartı ile geçiş sağlanabilir, daha estetik görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Geçiş esnasında ışıklı ve sesli uyarı vermektedir. Kelebek turnike sistemlerine uzaktan kumanda ile müdahale edilebileceği gibi, katlanabilen bir kol takılabilir, buton ile kontrol sağlanabilir.220 volt normal priz elektriği ile çalışabilen sistemlerdir. Paslanmaz çelikten imal edilmiş olup, krom olarak ta üretilirler.

Firmalarda personelin devam durumu, ziyaretçi giriş çıkışları, yemekhane kontrolü gibi alanlarda kesin sonuç sağlayan bir sistemdir. Ayrıca tüm gün boyunca geçişleri bilgisayar ortamında rapor halinde sunarak, kontrolünüzü daha da kolaylaştıran sistemlerdir.

Bulundukları alanda modern görünümü ve çelik konstrüksiyonu ile estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Özellikle mimarların görünüm açısından tercih ettiği sistemlerdir. Turnike sistemleri günümüzde, firma giriş-çıkış yanı sıra, stadyumlar, iskeleler, iş merkezi kapıları, yüzme havuzları gibi birçok alanda güvenli giriş çıkışın kontrolün sağlanmasında tercih edilmektedir.

Kelebek turnike sistemlerinin kurulumu da çok basittir. Önceden uzman kişiler tarafından geçişin sağlanacağı kişi sayısına da bağlı olarak bir keşif gerçekleştirilir. Bu keşif sonrasında turnike sistemi cihazlarında yardımı ile kurularak kontrol sistemi ile ilgili olarak kişilere eğitimi verildikten sonra kelebek turnike sisteminizi aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.